YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Dönüşüm hemen başlamalı"
Obama'dan Mübarek'e uyarı: "Dönüşüm hemen başlamalı"
"Dönüşüm hemen başlamalı"
02 Şubat 2011 / 07:32 Güncelleme: 02 Şubat 2011 / 07:36

ABD Başkanı Obama Mısır Cumhurbaşkanı Hüsnü Mübarek ile telefonda görüştü. Obama, görüşmenin ardından şunları söyledi:

"Mısır'da olanları yakından izliyoruz. Mısır halkını korumamız gerekiyor. Bu değişmenin barışçı olmasını istiyoruz. Mısır halkı için bu değişim sürecinin özgürlüğün sembolü olmasını istiyoruz. Daha iyi bir gelecek için demokrasi için... Mısır halkı bunu hak ediyor. Telefonda değişim konusunu ele aldık. Sayın Mübarek de bir değişimin gerekli olduğunun altını çizdi, bunun farkında olduğunu söyledi. Biz de iktidardaki insanlar olarak halkın isteklerini dile getiriyoruz. Mısır halkı da değişime ihtiyaç duyulduğunu tepkileriyle gösteriyor. Mısır'ı kimin yöneteceğine Mısır halkı karar verecek. Ben de bu değişimin barışçı olmasını ve bir an önce başlamasını öneririm. Bu değişim Mısır'daki farklı halkları da temsil etmeli. Halkın istekleri, özlemlerini de dile getiren hükümet olmalıdır. ABD ortaklık elini Mısır'a uzatmaya devam edecektir. Mısır'a gerekli olan yardıma hazırız."

Konuşmasının sonunda Mısır halkına da seslenen Obama, "Daha iyi bir kaderi seçeceğiniz konusunda emininm. ABD ve Mısır'ın dostluğu devam edecektir. Gerçek sokakta, toplumda var olmaktadır." dedi. (Habertürk)

LAFA BAKARIM LAF MI DİYE !
 // BATUHAN
"Lakin her lafa verilecek cevabım var. Bir lafa bakarım laf mı diye; bir de söyleyene bakarım adam mı diye" Yav sen kimsin ki "Mısır halkını korumamız gerekiyor" diye biliyorsun, hey hat ne günlere kaldık ya rab ! Meğer Mısır abd nin eyaleti israilin vilayeti imiş te 30 yıldır kimsenin gıkı çıkmamış küçük firavun hüsnü bu güne kadar midesi ve şehveti için yaşamış. Ne mi dileyelim sonu şah rıza pehlevi veya saddam gibi olsun bu dünya da bu kadarı yeter....
02 Şubat 2011 09:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler