YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Donanma saldırısında ölü sayısı 12'ye yükseldi
ABD Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, başkent Washington’da bulunan deniz üssünde silahlı bir kişinin etrafa ateş açması sonucu ölü sayısının 12 yükseldiği söyledi.
Donanma saldırısında ölü sayısı 12'ye yükseldi
16 Eylül 2013 / 17:42 Güncelleme: 16 Eylül 2013 / 21:34

SWAT timleri, üste bulunan Deniz Sistemleri Komuta binasının etrafını sardı. Yetkililer, silahlı saldırganın köşeye sıkıştırıldığını açıkladı. Yaralananlar arasında ayaklarından vurulan bir üs güvenlik görevlisi ve polisin de olduğu açıklandı.

Twitter hesabından eli silahlı bir saldırganı aradıklarını duyuran ABD Deniz kuvvetleri, silah sesinin sabah 08:20’de duyulduğunu bildirdi. Yetkililer, üste yer alan binada yaklaşık 3 bin kişinin çalıştığını duyurdu.

Reagan Ulusal Havaalanı’ndaki uçuşlar durdurulurken, başkent polisi şehirde güvenlik önlemlerini arttırdığını bildirdi. Önlemler arasında çevredeki okullar ve bazı köprülerin kapatılması da bulunuyor.

Başkent Washington’un Anacostia Nehri üzerinde bulunan üssün yakınında Ulaştırma Bakanlığı ve Ulusallar Beyzbol Stadyumu bulunuyor.

Washington'da en az 7 okulun da güvenlik nedeniyle kapatıldığı açıklandı.

Saldırının düzenlediği sokaklar trafiğe kapatıldı ve bölgede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Bölgede çok sayıda gazeteci bulunuyor, ayrıca saldırının düzenlendiği binanın üzerinde polis helikopterleri tur atıyor.

 

CİHAN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler