YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Doğu Guta'daki hasta ve yaralılar tahliye edilmeyi bekliyor
Doğu Guta'daki hasta ve yaralılar tahliye edilmeyi bekliyor
23 Ocak 2018 19:01
Doğu Guta'daki hasta ve yaralılar bölgeden tahliye edilmek için bekleyişini sürdürüyor.

Doğu Gutalı yetkililer, 700 hasta ve yaralının bölgeden tahliye için beklediğini ve bekleyen hastaların gün geçtikçe arttığını açıkladı. 

Doğu Guta'da hasta ve yaralıların tahliye işlerini yürüten Sağlık Müdürlüğü Sözcüsü Faiz Arabi yaptığı açıklamada, "Doğu Guta Sağlık Müdürlüğü olarak elimizde bölgeden tahliye edileceklerin listesi bulunuyor. Doğu Guta'dan en son Aralık 2017’de 29 hasta ve yaralı tahliye edildi. Ondan sonra hiç kimse çıkmadı." şeklinde konuştu. 

Tahliyelerden sorumlu mercilerle sürekli iletişim halinde olduklarına dikkati çeken Arabi, "Elimizdeki tahliye listesindekilerin sayısı artmaktadır." dedi. 

BÖLGEDEN 25 ARALIK'TA 29 HASTA VE YARALI ÇIKARILDI
 Doğu Guta'daki birçoğu sağlık merkezinin bağlı olduğu Suriyeli Özgür Doktorlar Birliği Sözcüsü Doktor Ahmed Saad, bölgeden en son 25 Aralık'ta 29 kişinin tahliye edildiğini, daha sonra hiç çıkan olmadığını belirtti.

Muhaliflerin kurduğu Suriye Geçici Hükümetinin Sağlık Bakanı Firas Cundi de "Doğu Guta'daki sağlık müdürlüğümüzle konuşmamızda, bölgeden son dönemde sadece 29 kişinin yaklaşık iki hafta önce çıktığı bilgisini aldık." şeklinde konuştu.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler