YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dışişleri'nden AP'ye sert tepki
Dışişleri Bakanlığı'ndan AP'ye sert tepki: "AP'nin işlevi Rum tarafının sözcüsü gibi davranmak olmamalı"
Dışişleri'nden AP'ye sert tepki
11 Şubat 2010 / 13:44 Güncelleme: 11 Şubat 2010 / 14:27

Türk askeri Kıbrıs'tan çekilsin diyen raporu Avrupa Parlamentosu Genel Kurul dün kabul etmişti. İşte bu rapora bugün Dıişleri Bakanlığı'ndan sert tepki geldi.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ada'da Türk tarafının çözüm gayretinin hiçe sayıldığı belirtilerek, "Bu durum hayal kırıklığı yarattı" denildi.

Avrupa Parlamentosu'nun kabul ettiği raporda Kıbrıs'taki müzakerelere katkı için Türkiye'den Ada'daki askerlerini "derhal çekmeye" başlaması, KKTC'ye yerleşen Türk vatandaşları sorununu çözmesi ve kapalı Maraş bölgesini Rumlara açması istenmişti. 

Türkiye'den ayrıca "Gökçeada ve Bozcaada'daki Rum halkının mal edinme ve eğitim haklarıyla ilgili sorunları çözmesi, bu adaların iki kültürlü yapısını koruması" talep edilmişti. 

AB bir Hıristiyan kulubüdur.
 // ibrahim çelikoğlu
AP,AB\'nin karma parlemontosudur.İçlerinde olumlu ve olumsuz bakan kesim olduğu muhhakkak.Almıyacaklarını hesaplayıp maddi taviz verilmemelidir.Alacaklarını tahmin ederek tam teslimiyet gösterilmelidir.Unutulmamalıki,AB\'ği Türk\'lerin kurtuluş yoludur.Kominist düzenden gelen devletlerin alınmaları ölçü olmamalıdır.Onlar zaten tam teslimiyet içinde mecburi giriş yaptırılmıştır.AB\'ye alınmadanda komşu devletlerle birlik içinde olmalıdır.Kıbrıs Türk ke...
11 Şubat 2010 16:23
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler