YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Direnişin zaferi, Gazze halkının zaferidir!
Hamas'ın askeri kanadı El-Kassam Tugayları, Gazze Savaşı'nda Şucaiyye bölgesinde meydana gelen çatışmalar hakkında yeni bilgiler yayımladı.
Direnişin zaferi, Gazze halkının zaferidir!
20 Ekim 2014 / 19:05 Güncelleme: 20 Ekim 2014 / 19:07

Hamas yetkililerinden Ebu Ali dün yaptığı açıklamada “Direnişin zaferi, büyük bir yıkıma rağmen direnmekten vazgeçmeyen Gazze halkının zaferidir” dedi.

Ebu Ali direnişi küçümseyenlere seslenerek “Kassam Tugayları’nın ve diğer direniş gruplarının meydandaki zaferini ancak ahmaklar inkar edebilir” dedi.

Ebu Ali Kassam Tugayları’nın savaş taktiğine değinerek “Kassam Tugayları savunma ve saldırı planına göre hareket etti. Kara harekatını bekliyorduk. Bu meydanda savaşan mücahitler için bir sürpriz olmadı. Şucaiyye gibi bazı bölgelerde çatışmalar mücahitlerin beklediği ve planladığı gibi gerçekleşti” dedi.

Açık Talimatlar

Ebu Ali açıklamasının devamında şunları söyledi:

“Bizim sınır bölgelerindeki mücahitlerimize Siyonist İsrail askerlerinden başkasına ateş açılmaması konusundaki talimatımız netti. Siyonist düşman Gazze’nin her tarafını ağır bir bombardımana tutmasına rağmen mücahitlerimiz bizim talimatlarımızın dışına çıkmadı ve Siyonist düşmanı darmadağın etti.

Siyonist İsrail’in Şucaiyye bölgesini şiddetli bombardımana tutmasının ardından, İsrail askerleri mücahitlerin bölgeden kaçtığını zannederek Şucaiyye’ye girdi ve kendilerinin ifadeleriyle Şucaiyye’de Siyonist düşman için cehennemin kapıları açıldı.

Mücahitler talimatlarımıza uydu ve Siyonist askerlerle doğrudan çatışamaya girdi. Şucaiyye’deki çatışmalar esnasında Ferdi Vefadi ve İsmail Muhammedeyn adlı kardeşlerimiz şehit oldu.

İsmail kardeşimizin ayağı kırıktı. Kara harekatının başladığını öğrendiğinde ayağındaki alçıyı çıkarttı ve şehid oluncaya dek savaştı. Onun bu kahramanlığını tarih yazacaktır.

Caydırıcılık Siyasetinin Başarısızlığı

Öte yandan Filistinli Siyasi Analist Teysir Muhaysin, İsrail’in Temmuz 2006 savaşında kullandığı caydırıcılık siyasetinin Gazze savaşında çöktüğünü vurguladı.

Muhaysin direnişin rolünü ve meydandaki performansını överek Filistinli gençleri Filistin davasına hizmet etmeye çağırdı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler