YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Din adamlarından kınama
Din adamlarından kınama
01 Nisan 2010 12:28
Ondan fazla ülkeden Müslüman din adamları, Moskova metrosunda ve Dağıstan'da düzenlenen kanlı saldırıları kınadı...

Aralarında Rusya'nın önde gelen 5 müftüsünün bulunduğu 24 din adamı, Dubai'de yayınlanan ortak açıklamalarında, Moskova metrosunda ve Dağıstan'da düzenlenen saldırıların, inançlarına karşı gelen "terörist eylemler" olduğunu belirtti. Din adamları, Irak'ta son dönemde meydana gelen şiddet olaylarına da değinerek, saldırıların kurbanlarına ve ailelerine başsağlığı dilediler.

Açıklamada, haksızlıkların, meşru olsalar bile "böyle kötü ve kanlı eylemleri haklı çıkarmak için kullanılamayacakları" ifadesine yer verildi.

Dubai'deki İslami düşünce kuruluşu Kalem Araştırma ve Medya tarafından yayımlanan açıklamanın sahibi din adamlarının, ABD, Avrupa ve Hindistan'daki önemli din okullarını temsil ettikleri belirtildi.

Bu arada, merkezi Libya'da bulunan ve dünyada 250 Müslüman örgütü bir araya getiren Dünya İslam Çağrısı da, Moskova ve Dağıstan'da masum insanlara yönelik terörist saldırıları kınadığını açıkladı. 

Dünya İslam Çağrısı'nın Genel Sekreteri Muhammed Ahmed Şerif, İslam'ın prensiplerinin ve ahlaki kurallarının böyle bir kötülüğe kesinlikle karşı olduğunu kaydetti.

A.A.

UYKUDAN UYANANLAR
 // mucit48
Rusya Çeçenistan'da ve kafkaslarda masum insanları acımasızca soykırıma tabi tutup katlettikleri zaman acaba bunların niye sesleri hiç çıkmadı...? ...
01 Nisan 2010 21:03
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler