YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Devrik lider depresyonda
Şarm el Şeyh'te tedavi gören Mısır Devrik lideri Hüsnü Mübarek'in depresyonda olduğu ileri sürüldü.
Devrik lider depresyonda
01 Mayıs 2011 / 11:18 Güncelleme: 01 Mayıs 2011 / 11:23

Mısır'da yayınlanan Ahram gazetesi Şarm el Şeyh'teki bir hastanede tedavi olan devrik lider Hüsnü Mübarek'in depresyonda olduğunu yazdı.

Gazeteye konuşan Şarm el Şeyh Uluslararası Hastane'nin Genel Müdürü Dr. Muhammed Fathalla, Mübarek'in durumunun normal olduğunu ancak üç gündür depresyonda olduğunu ve psikoterapi tedavi görmek istemediğini de söyledi. Fathalla, bir gazetenin Mübarek'in akli dengesini kaybettiği yönündeki iddiaları ise reddetti.

Mahkeme kararının aldığı tutuklama kararıyla hastanede eşi Suzan Mübarek'le birlikte göz hapsinde bulunan Mübarek'insağlıkdurumunun el vermesi durumunda iki oğlu Ala ve Cemal'in de bulunduğu Tora Hapishanesi'ne nakledilmesi gerekiyor.

Ancak askeri yetkililer, Mübarek'in sağlık durumunun sürekli farklılık gösterdiğini, hastaneye getirildiğinde çok fazla kilo kaybettiğini dolayısıyla bu şartlarda hapishaneye nakledilmesinin çok riskli olacağını belirtiyor.

Bu arada Mübarek'in ismi son olarak Kahire Metrosu'nun Ramses'teki durağından da kaldırıldı. Dünyanın en işlek metrolarından birine sahip olan Kahire'de Mübarek'in yanı sıra eski devlet başkanları Cemal Abdulnasır ve Enver Sedat'ın da isimleri duraklara verilmişti. Göstericiler Sedat'ın da isminin kaldırılmasını istiyor.

İki hafta önce mahkemenin aldığı karar doğrultusunda Mübarek'in yanı sıra eşi Suzan Mübarek ve oğlu Cemal'in adı kitapların yanı sıra köprü, cadde, bina ve tesislerden kaldırılmıştı.

Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler