YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Depremin bilançosu her geçen gün ağırlaşıyor
Depremin bilançosu her geçen gün ağırlaşıyor
24 Temmuz 2013 13:53
Çin’de geçtiğimiz günlerde meydana gelen 6.6 büyüklüğündeki depremde son belirlemelere göre en az 94 kişi hayatını kaybederken, bin kişi de yaralandı.

Depremde ülkenin kuzeybatı kısmındaki birçok yerleşim yeri ağır hasar görürken, yetkililerin belirlemelerine göre deprem sonrası 2 bin ev yıkıldı.

Kurtarma ekipleri bölgede arama çalışmalarına devam ederken, yaklaşık 123 bin kişinin depremden etkilendiği ifade edildi. 31 bin 600 kişi deprem sonrası geçici olarak kurulan çadırlara yerleştirilirken, evsiz kalan insanlar için ilk aşamada 200 çadır, bin adet ev eşyası ve 2 bin adet kıyafet dağıtıldı.

6 bin personel ve 2 helikopter de mahsur kalan insanlara yardım ederken, kurtarma ekipleri ordunun da depremzedelere yardım götürdüğünü kaydetti.

Çin’in kuzeybatı bölgesinde şiddetli depremle birlikte birçok bölgede elektrik ve telefon direkleri yıkılırken, kurtarma ekiplerinin çalışmalarının aksadığı ettiği belirtildi.Asya ülkesi Çin’de daha önce de 2008 yılında 7.9 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmiş, bu felakette de 90 bin kişi kaybolmuş ve hayatını kaybetmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler