YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Demokratik Avrupa'nın temelinde bebek ticareti varmış
Hollanda'da yayımlanan bir belgeselde 1980'li yıllarda binlerce Sri Lankalı bebeğin ahlaksız ve yasa dışı bir şekilde Avrupalı ailelere evlatlık olarak satıldığı ortaya çıktı. Sri Lanka hükümeti de skandalı itiraf etti.
Demokratik Avrupa'nın temelinde bebek ticareti varmış
22 Eylül 2017 / 10:56 Güncelleme: 22 Eylül 2017 / 11:07

Hollanda'da çekilen Zembla adlı belgeselde, 1980'li yıllarda on bini aşkın Sri Lankalı bebeğin yasa dışı yollarla Avrupalı ailelere evlatlık verildiğinin ortaya çıkarılması üzerine Sri Lankalı resmi makamlardan konuyla ilgili ilk itiraf geldi.

BBC'nin haberine göre, Zembla adlı güncel olaylar belgeselinin mayıs ayındaki bölümünde, 1980'lerde Sri Lanka'dan Hollanda'ya evlatlık gönderilen bebeklerin evrakında geniş çaplı sahtecilik yapıldığı ortaya koyuldu.

11 BİN BEBEK AVRUPA'YA SATILDI!

Belgeseldeki bulgularına göre, yaklaşık 11 bin bebek, her iki tarafa da sahte belgeler verilerek Avrupalı ailelere satıldı. Bu çocukların 4 bini Hollanda'ya, diğerleri de İsveç, Danimarka, Almanya ve İngiltere'ye gönderildi.

Bebekleri evlatlık veren kadınların aslında onların biyolojik anneleri olmadığı, evlat edinilen çocukların kardeşlerinden belgelerde hiç bahsedilmediği, bebeklerin seyahat belgelerine farklı doğum tarihlerinin elle yazıldığı ortaya çıktı.

BEBEK TİCARETİYLE DEMOKRASİYİ İNŞA ETMİŞLER

Belgeselin yayınlanmasının ardından Sri Lanka'dan konuyla ilgili ilk resmi açıklama geldi.

Sağlık Bakanı Dr. Rajitha Senaratne, programın yeni yayımlanan bölümünde, 1980'li yıllarda binlerce Sri Lankalı bebeğin yasa dışı yollarla Avrupa ülkelerinde satıldığını itiraf etti.

Ebeveynler ve çocuklarının DNA'larının kontrol edilebileceği özel bir daire kuracağız. Bu şekilde annelerin gerçek kimliğini öğreneceğiz. Bunun inisiyatifini ben alacağım.

Sri Lanka hükümetinin belgeseli ciddiye alması gerektiğini kaydeden Senaratne, "Ebeveynler ve çocuklarının DNA'larının kontrol edilebileceği özel bir daire kuracağız. Bu şekilde annelerin gerçek kimliğini öğreneceğiz. Bunun inisiyatifini ben alacağım." diye konuştu.

Senaratne, oluşturulacak DNA veri tabanıyla annelerin çocuklarını bulmalarına yardımcı olmaya çalışacaklarını ifade etti.

Sri Lanka, "bebek çiftliği" olarak adlandırılan bir yere yapılan baskında 20 yeni doğmuş bebek bulunmasının ardından ülkeler arası evlatlık verme faaliyetlerini 1987'de geçici olarak yasaklamıştı.

DNA Havuzu oluştrumak
 // adamlaruyanik
Adamlar bir amaç(henüz birkaç tahminim var) ile dünyada çeşşitli bölge ve ülkelerede DNA avcılıgı yapıyorlar. Butip genel DNA araştırması çaışması bizdede yapılmak istendi. sanırım kemik iligi veya kan bankası gibi bir sebep ortaya koymuşlardı. Devletlerin bu gibi tuzaklar için uyanık olması lazım. (bu işi organize edenler Dünyayı yönettigini düşünen yahudi pramitini tepesindeki 20-30 aileden oluşan İNGİLİZ-YAHUDİ lordlarıdır.)...
22 Eylül 2017 Cuma 16:45
bir önerim var ortak yaşamcılar ve seviyeli birlikteciler
 // hursit dilaver
bizde de doğurup çöpe atılacagına holandaya belçıkaya almanyaya gönderin bari. yazık olmasın, boşa gitmesin.yıllar sonra da bebe hasreti ile yananlar bunlara babalık davsı için DNA testi falan yaptırır ,iyi de para alırlar.laik yaşam bu. niye kızdınız.batıda yüzde ellinin babası belli değil. nesil yok.gayrimeşru..baba belli değil. soy,ırk dejenere olmuş. nerde o saf kan alman ırkı falan. bitti....
22 Eylül 2017 Cuma 15:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler