YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Demir yumrukla cevap veririz"
"Demir yumrukla cevap veririz"
06 Ocak 2012 21:18
Suriye, başkent Şam'da düzenlenen intihar saldırısıyla iglil olarak, saldırılara demir yumrukla karşılık verileceğini açıkladı.

Suriye İçişleri Bakanlığı, bugün başkent Şam'da düzenlenen intihar saldırısıyla ilgili olarak, ülkenin istikrarını hedef alan saldırılara ''demir yumrukla'' karşılık verileceğini açıkladı.

Suriye resmi haber ajansı SANA'da yer alan habere göre, içişleri bakanlığı başkent Şam'ın Midan semtinde düzenlenen intihar saldırısıyla ilgili yaptığı açıklamada, ülkenin güvenliği ve istikrarını hedef alan saldırılara ''demir yumrukla'' karşılık verileceğini belirtti.

İntihar saldırısında en az 10 kilogram patlayıcı madde kullanıldığını kaydeden bakanlık, vatandaşlara terör eylemleri karşısında yardımlaşma ve bu konuda en ufak bir bilgiyi güvenlik kurumlarına bildirme çağrısında bulundu.

Öte yandan SANA, bugün Hama ve Deyr Ez Zor kentlerinde belirli bölgelere yerleştirilen el yapımı bombaların patlaması sonucunda birçok güvenlik görevlisi ve sivilin yaralandığını ve Hama kentinde bir boru hattına saldırı düzenlendiğini duyurdu.

aa

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler