YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DEAŞ bitti, PKK/PYD'ye sevkiyat bitmedi
DEAŞ, Suriye’de işgal ettiği son toprak parçası Bukemal'dan, Irak’ta da Ravan’dan çekildi. PKK/PYD'ye DEAŞ bahanesiyle destekler veren ABD, terör örgütünün işgal ettiği bölgelerden çekilmesine rağmen silah yardımına devam ediyor.
DEAŞ bitti, PKK/PYD'ye sevkiyat bitmedi
21 Kasım 2017 / 08:51 Güncelleme: 21 Kasım 2017 / 09:00

ABD’nin, Eylül 2014’te Ayn-el Arab süreci ile başlayan PKK’ya silah, cephane ve zırhlı sevkiyatı sürüyor! DEAŞ tehdidi bahanesiyle PKK’ya onlarca araçlık cephane gönderen ABD, DEAŞ bölgeden temizlendiği halde “yardım”larına devam ediyor.

DEAŞ’TAN TEMİZLENDİ

Suriye’nin El Bukemal kasabası ile Irak’ta Ravan Bölgesi de DEAŞ’tan temizlendi. Her iki ülkede de terör örgütü DEAŞ’ın hiçbir yerleşim birimi kalmadı. Ancak buna rağmen ABD, PKK’ya DEAŞ bahanesiyle silah, cephane ve zırhlı sevkiyatı yaptı.

HASEKE’DE GÖVDE GÖSTERİSİ

14 Kasım’da PKK’ya 73 araçlık teslimat yapan ABD’nin, yeni silah, cephane ve zırhlı araç yüklü TIR kafilesi 19 Kasım’da Haseke’ye ulaştı. Son sevkiyat kapsamında 65 araçlık ABD destek konvoyu PKK’ya teslim edildi. PKK, son sevkiyatla aldığı silah ve zırhlılarla Haseke’de gövde gösterisi yaptı.

DEAŞ’LILAR KAÇTI

Bu arada Irak’ta DEAŞ’ın kontrol ettiği son noktalar olan Ramadi’ye bağlı El Kaim, Rava ve Ana bölgeleri ordu birlikleri tarafından ele geçirildi. Suriye’de ise El Bukemal, DEAŞ’ın işgalinde olan son yerleşim birimi olma özelliği taşıyorken Suriye ordusunun kontrolüne geçti. Terör örgütü DEAŞ mensupları Suriye’de Humus- Badiye Çölü ile Irak’ta Anbar sahra bölgelerine kaçtı.

ABD’YE SIĞINDILAR

Deyrizor cephesinde rejimin ele geçirdiği El Bukemal sınır hattından 250 DEAŞ’lı Fırat’ın doğusuna geçti. PKK’lı teröristler ve müttefiki ABD üslerinin yer aldığı El Hüseyniye bölgesine geçen 250 DEAŞ’lının ABD tarafından teslim alındığı bildiriliyor.

ÜÇ ASKERİ ÜS KURDU

Rakka’da 700’den fazla DEAŞ’lıyı tahliye eden ABD’nin bölgeye yerleştirdiği ajanları toplamaya devam ettiği iddia ediliyor. Rakka’nın doğusunda yer alan Tayyana, Süveydan, Şennam, Şuheyl, Havaic ve Şaniyye bölgelerinde 200’den fazla ABD askerinin olduğu ve Pentagon’un bölgede 3 askeri üs kurduğu gelen bilgiler arasında.

 

YENİ ŞAFAK

b
 // A
keser döner sap döner gün gelir hesap döner. burada verdikleri silahlar serseri mayın gibi. gün gelir kendilerine döner....
21 Kasım 2017 Salı 16:45
ULAN, ALLAHTAN KORKAN BAŞKA NEDEN KORKAR.
 // önemli değil
Ulan oğlum gorhma lan, ne ürkek,titrek adammışsın. Netice önemli BAŞARAMIYACAKLAR. Haa Allah yolunda birçoğumuz şehit oluruz , o bize Allahın bir lütfudur. Ulan oğlum Allahtan kork ulan, sonrada daha birşeyden korkma. Ulan ölürsen rahman olan rahim rahim olan sevgili Allahının yanına gidersin, yaban yeremi gidiyorsun? bu ne korku....
21 Kasım 2017 Salı 11:03
 // Ömer
Papağan misali ; "Bir Türk dünyaya bedeldir.” Nakaratına devam....
21 Kasım 2017 09:56
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler