YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu’nun 10 yaşındaki kızı bakın babasına nasıl kızdı
Davutoğlu’nun 10 yaşındaki kızı bakın babasına nasıl kızdı
Davutoğlu’nun 10 yaşındaki kızı bakın babasına nasıl kızdı
21 Ocak 2009 / 13:49 Güncelleme: 21 Ocak 2009 / 00:00

Türk hükümetinin, Gazze'ye ilişkin çabalarının ile İsrail'e yönelik sert eleştirilerinin yurt dışında yankıları sürüyor. Financial Times gazetesi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Dış Politika Başdanışmanı Ahmet Davutoğlu ile ilgili bir anekdot da yazdı. Gazeteye göre, Kahire ve Şam'da sekiz-günlük “çılgın” görüşmelerden sonra Türkiye'ye dönen Ahmet Davutoğlu, kızının eleştirisiyle karşılaşıyor. Davutoğlu'na 10 yaşındaki kızı, “Her gün seyahat ediyorsun, seni göremiyoruz ama hala öldürülen çocuklar var. İşini yapmıyorsun” diye sitem ediyor.


Financial Times, Türkiye muhabiri Delphine Strauss imzalı “Ankara, dürüst bir arabulucu olmaya çalışıyor” başlıklı haber analizinde Türkiye'nin Gazze krizi konusunda takındığı tavrını belirleyen “ikiz dürtüler”nden söz ediyor. Türkiye'nin bir yandan Gazze krizine ilişkin diplomatik çabalarına liderlik ihtirasının bulunduğunu, diğer yandan da Filistinlerin acılarına duyduğu sempatiden kaynaklanan bir “duygusal reaksyonu” gösterdiğini savunan gazete, Türkiye'nin bu “ikiz dürtüler"ni yansıtırken, Ahmet Davutoğlu ile ilgili bir anekdot da aktarıyor. Gazete, Davutoğlu'nu kaynak göstererek şöyle diyor:


“Kahire ve Şam'da sekiz-günlük çılgın görüşmelerden sonra Türkiye'ye dönen Türk Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'un en üst düzeydeki dış politika danışmanı Ahmet Davutoğlu, kızının sitemiyle karşılıyor. Davutoğlu'na 10 yaşındaki kızı, “Her gün seyahat ediyorsun, seni göremıyoruz ama hala öldürülen çocuklar var. İşini yapmıyorsun” hükmünü veriyor." (ANKA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler