YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu'ndan düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama
Başbakan Ahmet Davutoğlu, düşürülen Rus uçağıyla ilgili yaptığı açıklamasında "Ne gerekiyorsa yapacağımızı tüm dünya bilsin" dedi.
Davutoğlu'ndan düşürülen Rus uçağıyla ilgili açıklama
24 Kasım 2015 / 15:01 Güncelleme: 24 Kasım 2015 / 15:47

Suriye sınırında Rus yapımı bir savaş uçağının, TSK'ya bağlı F-16'lar tarafından düşürülmesi Ankara'da hareketli saatler yaşanmasına neden oldu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, olaya ilişkin ilk açıklamasını Çankaya Köşkü'nde öğretmenlere verdiği yemekte yaptı.

"Kimse şüphe duymasın, Türkiye sınırlarına dönük tehdit söz konusu olduğunda gerekli adımı atar" diyen Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Sınırlarımızın güvenliği, ülkemizin bu ateş çemberi içinde bekası, vatandaşlarımızın hayatı ve izzeti söz konusu olduğunda her türlü fedakarlığı yapacağımızı ve her türlü tedbiri alacağımızı da cümle alemin bilmesini isteriz. Bugün Türk hava sahasını ihlal eden uçaklara dönük olarak silahlı kuvvetlerimizin anında gösterdiği tepkiyi de bu çerçevede ele almak lazım.

Biz hiçbir şekilde herhangi bir ülkenin toprağında gözü olan bir yaklaşımı benimsemiyoruz. Ama herkesin de bilmesi lazım ki defaatle uyarılara rağmen, geçen pazar günü Çankaya'da yaptığımız güvenlik zirvesinde bir kez daha teyit etmemize rağmen hava ve kara sınırlarımızı kim ihlal ederse ona karşı her türlü tedbiri almak hem uluslararası hakkımızdır hem de ulusal görevimizdir."

 

 // fatih
Osmanlı ayağa kalkıyor. Bütün ülkeler ve özellikle Müslüman kanından beslenenler şunu iyi bilin. Artık Müslümanın rahat etmediği yerde hiç biriniz rahat edemeyeceksiniz......
24 Kasım 2015 Salı 16:52
 // samsunlu Ayhan
Allah bizleri kötülerden koru, güç ve küvet ver tüm müslümam alemline, birlik ve bütünlük nasib eyler bizlere allahım...
24 Kasım 2015 16:28
allah yardımcınız olsun
 // selo
allah yar ve yardımcınız olsun. böyle başbakan böyle cumhurbaskanı görecek miydik. allah başımızdan eksik etmesin...
24 Kasım 2015 16:05
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler