YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Davutoğlu mekik dokuyor
Lübnan'daki hükümet krizinin çözümü için Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve Katar Başbakan'ı liderler arasında mekik diplomasisi gerçekleştiriyor.
Davutoğlu mekik dokuyor
18 Ocak 2011 / 20:04 Güncelleme: 18 Ocak 2011 / 20:11

Lübnan'da hükumetin düşmesiyle başlayan krizin ardından Beyrut'a gelen Dışişleri Bakanı Davutoğlu ve Katar Başbakan'ı liderler arasında mekik diplomasisi gerçekleştiriyor.

Davutoğlu, Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Süleyman'ın ardından Meclis Başkanı Nebih Berri ile yaklaşık 2 saat boyunca görüştü. Görüşmeye Katar Başbakanı ve Dışişşleri Bakanı Şeyh Hamad ile birlikte katılan Davutoğlu görüşmenin ardından gazetecilerin sorusu üzerine herhangi bir açıklama yapmadı. Ancak Meclis başkanı Berri ise, sorulara "Hayırlı olur inşallah" diyerek cevap verdi.

Davutoğlu ve Şeyh Hamad, daha sonra Lübnan Geçici Hükümetin Başbakanı Saad Hariri'yi çalışma ofisinde ziyaret etti. Başbaşa yapılan görüşme yaklaşık 1,5 saat sürdü. Liderlerin bir arada akşam yemeğini de yiyeceği öğrenildi.

Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun, Lübnan'daki temaslarını bugün tamamlayarak Beyrut'tan dönmesi beklenirken, bu akşam da Beyrut'ta kalacağı ve görüşmelerini sürdüreceği öğrenildi. AA
 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler