YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeciler yine kan dökmeye başladı
Mısır'ın farklı kentlerinde düzenlenen darbe karşıtı gösterilerde ölü sayısı 7'ye çıktı, 40 yaralı var.
Darbeciler yine kan dökmeye başladı
05 Ekim 2013 / 11:04 Güncelleme: 05 Ekim 2013 / 11:43

Mısır'ın farklı kentlerinde düzenlenen darbe karşıtı gösterilerde ölü sayısı artıyor.

Mısır'da ordunun yönetime el koymasının ardından başlayan darbe karşıtı gösteriler devam ediyor.

Sağlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, ülkenin farklı kentlerinde, "Devrimin Başkenti Kahire" adı altında düzenlenen darbe karşıtı cuma gösterilerinde askeri darbe karşıtları ile destekçileri arasında çıkan çatışmalarda ölü sayısı 7'ye yükseldi. Çatışmalarda 40 kişi yaralandı.

Münşetu'l Bekri Hastanesi kaynakları ise 7 kişiden üçünün ateşli silahla vurularak, dördünün ise taş isabet etmesi sonucu hayatını kaybettiğini bildirdi.

Kahire'de Savunma Bakanlığı binası çevresinde de darbe karşıtları ile bir grup arasında çatışma çıktı. Grup, göstericilere taş ve molotofkokteyli atarken, çevre dükkanlarda hasar meydana geldi. Göstericiler Savunma Bakanlığı binasına çıkan ve Süveyş Köprüsü'ne giden cadde ve sokakları trafiğe kapattı. Askeri birlikler, önlem olarak Bakanlık çevresine tel örgü gerip, barikatlar kurdu.

Kahire'nin kuzeyindeki Şibra bölgesi, Kalyubiye, El-Feyyum kentinin El-Acemeyn kırsalı, Süveyşe, Asyut, Buhayra ve İskenderiye'de de darbe karşıtı gösteri düzenleyenler ile askeri darbeyi destekleyenler arasında benzer çatışmaların yaşandığı, olaylarda 44 kişinin gözaltına alındığı kaydedildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler