YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeciler ve darbe karşıtları ABD'de karşı karşıya!
Darbeciler ve darbe karşıtları ABD'de karşı karşıya!
07 Ekim 2013 07:49
Mısır'daki darbeyi destekleyenlerle demokrasi yanlıları Başkent Washington'daki Mısır Askeri Ataşeliği önünde aynı saatte eylem yaptı

ABD'nin başkenti Washington'da Mısır'daki askeri darbe ve katliamları protesto etmek isteyen Mısırlılar ile darbe yanlısı Mısırlılar, ülkelerinin askeri ataşeliği önünde aynı saate eylem yaptı.

Demokrasi ve İnsan Hakları için Mısırlı Amerikalılar Derneği'nin organizasyonunda alileleriyle Mısır Askeri Ataşeliği önünde toplanan darbe karşıtları "Rabia" işaretli tişörtler giyerek Mısır bayrakları taşıdı. "Ordu ve demokrasi hiçbir zaman yan yana gelemez", "Sadece Mısır'da oylarınız geçersiz sayılır" yazılı dövizler taşıyan darbe karşıtları, Arapça sloganlar attı. Grupta bulunan erkekler daha sonra namaz kılarak dua etti.

Demokrasi yanlılarının karşısında toplanan bir grup Abdulfettah El-Sisi yanlısı da demokrasi yanlılarına tepki gösterdi. Arapça sloganlar atan grup, "Mısır ordusu bizim onurumuz", "Ordu barış yanlısıdır" şeklinde dövizler taşıdı. Güvenlik önlemi alan polis, iki grubu birbirine yaklaştırmadı. İki grubun önüne barikatlar kuran polis, herhangi bir gerginliğin yaşanmasını önledi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler