YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Sisi'ye Firavun desteği
Darbeci Sisi'ye Firavun desteği
04 Nisan 2014 22:30
Mısır'da Cumhurbaşkanı Mursi'yi darbeyle deviren Genelkurmay Başkanı Sisi'ye diktatör Hüsnü Mübarek'ten destek geldi: Cumhurbaşkanlığı'na en uygun kişi.

Mısır'da geçtiğimiz yıl yaşanan darbenin mimarı olan Genelkurmay Başkanı Abdulfettah es-Sisi'nin cumhurbaşkanı adaylığına, devrik lider Hüsnü Mübarek'ten destek geldi. El-Mısri el-Yovm gazetesinin telefon aracılığıyla Mübarek'le yaptığı ve el-Hayat televizyonunda yayımlanan röportajın ses kaydında, Mübarek, 'Önünüzde ondan (Sisi'den) başkası yok' ifadesini kullandı. Mübarek, Sisi'nin, cumhurbaşkanlığı için en uygun kişi olduğunu söyledi. Suudi Arabistan ve BAE'nin 3 Temmuz darbesinden sonra Mısır'a yaptıkları yardım konusuna da değinen Mübarek, 'Evet onlar bizi destekliyorlar ancak biz çalışmalıyız. Bizi sürekli desteklemeyecekler' dedi.

IŞİD hayvanları zehirliyor

Irak'ta, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün, mevzilerini gizlemek için köpekler başta olmak üzere bazı hayvanları zehirlediği bildirildi. Irak ordusuna bağlı El-Enbar Operasyonlar Komutanlığı'ndan alınan bilgiye göre, IŞİD üyesi gruplar, Enbar vilayetine bağlı Ramadi kentinin doğusundaki El-Halidiye'de, mevzilerinin tespit edilmesini engellemek amacıyla köpeklere zehirli madde içeren yiyecekler verdi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler