YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Sisi'den İsrail itirafı
Frans 24 kanalına röportaj veren Sisi, Sina'daki operasyonlarının amacının İsrail'in güvenliğini sağlamak olduğunu itiraf etti
Darbeci Sisi'den İsrail itirafı
23 Kasım 2014 / 09:41 Güncelleme: 23 Kasım 2014 / 09:44

Frans 24 kanalının kendisiyle yaptığı röportajda Sina’da yaptıkları operasyonlara değinen darbeci Sisi, “Sina’daki operasyonlarımız Mısır’ın Sina’daki egemenliğini sağlamak içindir. Topraklarımızın İsrail’e karşı yapılacak eylemlerin üssü olmasına izin vermemiz söz konusu değildir” dedi.

Sisi'nin darbeden önce ve darbeden sonra işgal rejimindeki güvenlik ve istihbarat birimleriyle sık sık görüştüğü, Gazze savaşında da bu görüşmeyi sürdürdüğü haber ajanslarına yansımış ve deşifre olmuştu. Resmi ağızdan işgal rejiminin güvenliğini önemsediklerini söylemeleri ve onun güvenliği için Sina’da operasyon yaptıklarını itiraf etmeleri aslında darbenin amacını da ortaya koyuyor.

Sina eylemlerini bahane eden Mısır ordusu Gazze sınırında yüzlerce evi yıkıp sınır boyunca tampon bölge inşa etmek istiyor. Kaynaklar Mısır ordusunun şimdiye kadar 800 ev yıktığını belirtiyor.

Etiketler: , , ,
10:26
 // Rasim DUMAN
Bundan daha tabii birsey olamaz ; Sisi, "veliyy-i nimetine" ( İsrail ) minnet borcunu eda ediyor.

Buyuk alim ve veli, ustad Bediuzzaman Hazretleri ( rahmetullahi aleyh ) buyuruyorlar ki : Serce kusunun atik ve cevik olmasi, belki atmacanin ona musallat olmasindandir.

Yani ?

Yanisi su ki, boyle aci zulumler, zalimler ve musibetler, muslumanlarin feraset ve basiret gozlerinin acilmasina ve insallah yakin zamanda zaferlerine vesile olacaktir....
23 Kasım 2014 10:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler