YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Sisi'den İncil açılımı
Darbe sonrası eğitim-öğretim yılının açılışını iki hafta önce yapan Mısır'da, ilk kez Eğitim Bakanlığı'nın gözetimi altında okullarda İncil okutulmaya başlandı.
Darbeci Sisi'den İncil açılımı
25 Eylül 2013 / 16:03 Güncelleme: 25 Eylül 2013 / 20:01

Duruma tepki gösteren bazı Mısırlılar 'Camileri ve dini okulları kapatan, Cuma namazını yasaklayarak imamları görevden alan darbeci General Sisi, okullarda çocuklara İncil öğretmeye başladı' yorumunu yaptı.

Öte yandan Müslüman Kardeşler (İhvan) teşkilatının cunta tarafından yasaklanması kararına da tepkiler büyüyor. İhvan liderlerinden Muhammed Ali Beşir, kapatma kararına, yasalara aykırı olduğu gerekçesiyle itiraz edeceklerini bildirdi.

Savunmamızı bile almadılar

Beşir, 'Dava, idari mahkemede görülmesi gerekirken, uzmanlık alanı farklı olan bir mahkemede görüldü. Savunmamızı dahi almadılar' dedi.

17:30
 // MISIRI'N MUSTAFA KEMALİ
Anlaşılan bu adam birilerine özeniyor. Hem de hastalık derecesinde....
25 Eylül 2013 17:30
Gör kardeşim
 // kuyubarak
Müslüman bir ülkede adam darbe yapıyor ve okullarda incil okutturuyor batının gücü işte bu bak gezicilere kızılbaş ve gayrimüslimlerden başka kim var :aynı 2.Abdülhamit zamanındaki isyan gibi taksim yunan ve diğer ecnebi bayrakları ile donatılmış idi sıkıntı esasında bu değil tüm bu olanlar yaşanırken müslümanlar nerede bu pısırıklık ölü toprağı serpilmişlik te ne? neden kendimize hala gelemiyoruz bizi öldürenlere iyiniyetle neden yaklaşıyoruz? neden; Allah için silkinip kendimize gelemiyoruz ...
25 Eylül 2013 Çarşamba 16:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler