YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci Sisi'den flaş Türkiye açıklaması
Mısır Cumhurbaşkanı adayı ve eski Savunma Bakanı Abdulfettah es-Sisi, Türkiye'ye ilişkin "Onlar kendi davranışıyla kapıyı kapattı. Ancak Türk halkıyla hiçbir sorun yok" dedi.
Darbeci Sisi'den flaş Türkiye açıklaması
07 Mayıs 2014 / 18:06 Güncelleme: 07 Mayıs 2014 / 18:06

Mısır'da yayın yapan CBC ve On TV kanallarında sunucu Lemis Hadidi ve gazeteci İbrahim İsa'nın yönettiği programa katılan eski Savunma Bakanı ve Cumhurbaşkanı adayı Abdulfettah es-Sisi, bazı ülkelerle ilgili görüşlerini açıkladı.

Türkiye'ye ilişkin olarak, "Türkiye kendi davranışından dolayı kapıları kendisi kapattı. Türk halkıyla hiç bir sorun yok" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı seçildiğinde ilk ziyaret edeceği ülkenin Suudi Arabistan olacağını söyleyen Sisi, Kral Abdullah'ın, Arapların hikmet sahibi bir büyüğü olduğunu ifade etti.

Sisi, Kuveyt'in Irak tarafından işgaline gönderme yaparak, "Daha önceden sizler zor durumdaydınız, şimdi ise bizler zor durumdayız" dedi.

Rusya ile yakınlaşmasına dair sorulan soruya ise, Sisi şöyle cevap verdi:

"Rusya'ya alternatif olarak bakmamız doğru olmaz. Uluslararası ilişkilerde gelişmeler oldu. Benim Rusya ziyaretim herhangi birine karşı değildir. Rusya ile olan askeri ilişkilerimiz kesilmiş değildi. Orduda var olan birçok araç gereç Rusya'dan geliyor. Rusya ile askeri işbirliğimiz devam ediyor."

Sisi, İsrail hakkında da "Aralarında İsrail'le yapılan antlaşma da dahil olmak üzere tüm uluslararası antlaşmalara saygı duyuyorum" ifadesini kullandı.

İsrail Başbakanı Netanyahu ile görüşüp görüşmeyeceğine dair soruya Sisi, "Öncelikle onlar Filistinliler için bir şeyler yaparak bize yardımcı olsunlar" cevabını verdi.

Sisi, Katar'la ilgili olarak, "Mısır halkını bundan daha fazla kaybetmeyin. Mısırlılar Katar'dan başka bir ülkeye dargın değil" görüşünü dile getirdi.

İki bölümde yayınlanan mülakatta seçim programını açıklayan Sisi, program boyunca zaman zaman sorulara net cevaplar vermemesiyle dikkati çekti.

 

AA

Ulan ismi bozuk yumuşacık(!) çakma komutan
 // Mühr-ü Süleyman
Bi daha resim çektirirken ööle yumuşacık insanlar gibi parmağını ağzına tutma diye kaç defa ellerine vurdum, kaç defa biber sürdüm, bak yine aynısını yapmışsın, ne diyeyim
Zaten adın kısmen ele veriyor seni ama bari hareketlerine dikkat et
Bir de, israil söz konusu olduğunda yalandanda olsa kükreyiver, siyon abilerin senin kendini onlara kiraladığını, İslam Alemini ve Mısır'ı ise onlara sattığını zaten biliyorlar, korkma bu kadar demedim mi sana
O'oolum, ne MAL olduğunu açık edeceksin sonun...
07 Mayıs 2014 Çarşamba 23:42
...
 // Rızvan
Türk milletinin seninle bir hesabı var ama......
07 Mayıs 2014 22:28
18:15
 // HADİ ORDAN PİS DARBECİ
Ben halk'ım ve sizin gibi darbecilere asla bir muhabbet ve sevgimiz olmaz! Allah tez zamanda başınızı ayağınıza düşürür inşallah! Muhammed Mursi..; asıl O ve halkı bizim dostumuzdur....
07 Mayıs 2014 18:15
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler