YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbeci hainler CIA okulunda eğitim görmüş!
Darbe girişiminde yer alan kurmay subayların hepsi ABD'deki Naval Postgraduate School'a gitmiş. Naval Postgraduate School CIA ajanı yetiştirmesiyle biliniyor!
Darbeci hainler CIA okulunda eğitim görmüş!
08 Ağustos 2016 / 15:39 Güncelleme: 08 Ağustos 2016 / 15:54

15 Temmuz'da gerçekleştirilen darbe girişiminin yankıları devam ediyor.

Gözaltına alınan darbeci hainlerle ilgili ayrıntılar da her geçen gün meydana çıkıyor.

Darbe girişiminde bulunan hainlerin arasında çok sayıda kurmay subayın bulunması dikkat çekmişti. Bu subayların birçoğunun Amerika'daki US Naval Postgraduate School’da eğitim gördüğü ortaya çıktı.

Gazete Duvar'ın görüştüğü bir muvazzaf subay da bu ayrıntıya dikkat çekti.

U.S. NAVAL POSTGRADUATE SCHOOL’A DİKKAT!

İsminin açıklanmasını istemeyen muvazzaf subay darbe girişiminde CIA parmağının olabileceğine işaret ederek şu bilgileri verdi:

"Darbeye katılan ve FETÖ’cü olduğu iddiasıyla tutuklanan kurmay subayların özgeçmişlerine bakın, yüzde 90’ının U.S. Naval Postgraduate School’da (NPS) eğitim aldıklarını görürsünüz. Kredisi 3.5’un üzerinde olan ve dil yeterliliği bulunanlar gider oraya.

Son 10 yılda, Amerika’ya yüksek lisans amaçlı gönderilen ve orada TSK adına 2.5 yıl eğitim gören bu okuldan mezun, özellikle kurmay subayların çoğunun darbe girişiminde yer alması dikkat çekicidir."

Naval Postgraduate School CIA polemiği ile duyulmuştu

Türkiye kamuoyu ABD’de ordu mensuplarına yüksek lisans eğitimi veren Naval Postgraduate School’un adını, Şubat 2010’da dönemin Taraf gazetesi yöneticisi ve yazarı Yasemin Çongar’la bir grup gazeteci arasındaki, “Çongar’ın eşi Chris Mason CIA ajanı” polemiğiyle duymuştu.

İddialara göre askerlerin yanı sıra öğrencileri ve eğitmenleri arasında CIA ajanlarının da bulunduğu NPS’de hocalık yapan Chris Mason, okulun internet sitesinde yer alan ve bu tartışmanın ardından kaldırılan biyografisine göre Afganistan’da gizli projelerde çalışmış, CIA’in Paştun Kızıl Hücresi’nde görev almış ayrıca Türkiye için ‘Ilımlı İslam’ modelini sunan ve CIA’e yakınlığıyla bilinen RAND Corporation’da da dersler veren biriydi.

Bırak fetöyü deccale bak
 // Nezir
Mesajını aldım yaratılmışların en şerefsizi.Vallahi korkunç akıbetin çok yakın. Sadece deşifre oluvermen, yani 1 doların arkasındaki rumuzunun anlaşılıvermesi senin belini kırar. 7 milyar insanı çıkartacağın bir Dünya savaşı ile yok edip, hizmetçilerinle birlikte Dünya’ya sahip olacaksın. Avcunu yala çünkü senin kaderin öyle değil. Ey aziz Milletim 1 doların arkasını hala çevirip,şu alçak deccal ile tanışamadınmı, bırakın fetöyü, O zavallı bir maşa ve bir maskedir.
Deccali keşfet ülkeni koru. ...
08 Ağustos 2016 Pazartesi 18:08
ne günlerdi. yedik içtik aç yattık..
 // hursit dilaver
66lı yıllarda siyasi kavgalar başlamıştı. taqbi ismet paşanın konyada BU HUKUMETİN BİR AYAGI KONYA MÜFTÜSÜNDE dediği yıllar. biz sanat okulu talebesiyiz. ve sağ sol tartışması var tabi. bir arkadaşım, digerine kıbrıs konusunda tartışırken AMERİKA BİZİM VELİNİMETİMİZ demişti. adı kurtul du.hatta bir solcu hoca anlatıyordu. istanbuldan edirneye 39 tank yola çıkmış,yolda 38 tanesi bozulmuştu. solcu olduğundan zevkle anlatıyordu tabi.(67 kıbrıs ).BİZ DE MÜCADELE B. BAŞK. necmettin erişenle ydik....
08 Ağustos 2016 Pazartesi 17:06
planları akşam yapıp sabah mı uygularlar bunlar sanki..
 // hursit dilaver
elbet 1965lerde amerikan misyonerlerinin doğu köylerinde fır fır dolaşması kimsenin dikkatini çekmedi. rahmetli bahri dağdaş tarım bakanıydı ve sonora 64 buğdayı ile ülkeyi zengin edeceğini düşünürdü. ama misyonerler doğuda sünni köylerinde prezervatif dağıtırken,diger mezhep köylerine uğramıyorlardı.yani meşhur madam miterandın dişlerine bakarak kürt bebelerini götürdüğü yıllar.ABD kondom dağıtırken de bu günleri planladı işte. bazı köylerde çocuk kıtlığı, bazılarında da 8-10 bebe bereketi....
08 Ağustos 2016 Pazartesi 17:00
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler