YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe yönetimi yalana doymadı!
Darbe yönetimi yalana doymadı!
14 Ağustos 2013 23:18
Mısır'da günlerdir devam eden demokrasi eylemlerine cunta yönetimi yaptığı saldırıyı haklı çıkarmaya çalışıyor.

Önce Mısır Sağlık Bakanlığı, müdahale sırasında herhangi bir can kaybı yaşanmadığını iddia etti ardından İçişleri Bakanlığı eylemlerin yapıldığı meydanda çok sayıda roket atar ve çeşitli silahların bulunduğunu ve saldırının bu yüzden yapıldığını iddia etti.

Mısır'da Cumhurbaşkanı Mursi'yi devirme amaçlı yapılan darbenin yönetimi bu sabah onlarca kişinin yaşamını yitirdiği saldırı sonrası gerçek dışı bilgilerle dezenformasyon kampanyası başlattı.

Darbe yönetimi ilk dakikalarda tüm iletişim kanallarını engellemeye çalıştı. Mısır Sağlık Bakanlığı, yaptığı açıklamada "müdahale sırasında herhangi bir kişinin ölmediğini" denildi.

49 gündür meydanları boşaltmayan, hiçbir mala ve cana zarar vermeden eylemlerine devam eden Mısır halkına bugün yapılan saldırıyı haklı çıkarma kapsamında İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, meydanda çok sayıda roket atar ve çeşitli silahların bulunduğunu iddia etti. Fakat Müslüman Kardeşler hiçbir şekilde yasadışı yollara başvurmadan sadece demokratik yollarla haklarını arayacaklarını eylemlerinin ilk başladığı günden bu yana dile getiriyor.

öte yandan yapılan açıklamada 2 polisin öldüğü ve 9 polisin de yaralandığı iddiası aktarılan bilgiler arasında.

Hayatını kaybedenlerin sayısı arttıkça darbe yönetiminden yeni gerçek dışı bilgiler gelmeye başladı. Kahire İstihbarat'ı tarafından yapılan açıklamada, ilk saldırının meydanda bulunan eylemciler tarafından yapıldığı iddia edildi.

 

YENİ ŞAFAK

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler