YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Darbe girişimi başarısız oldu Avrupa kudurdu
Darbe girişimi başarısız oldu Avrupa kudurdu
31 Temmuz 2016 15:49
Başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından Türkiye'deki istikrarı kabullenemeyen darbe destekçisi İsveç Dışişleri Bakanı Wallström"Türkiye'deki gelişmeleri protesto etmeli ve ülke üzerindeki baskıyı arttırmalıyız" dedi.

İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından Türkiye'deki gelişmeleri endişe ile izlediklerini söyledi.

Margot Wallström açıklamasında "Avrupa Birliği ve Birleşmiş Milletlerin şimdi tepki göstermesi gerektiğini belirterek Türkiye'deki gelişmeler ciddi, endişe verici ve kabul edilemez. Yeni bir darbe girişimine maruz kalmış bir ülkedeki durumun belirsizliği anlaşılabilir. Ancak uluslararası anlaşmalar ve insan haklarına saygı gösterilmeli. En azından AB açısından Türkiye'nin üyelik başvurusunu nasıl değerlendireceğimiz açısından. Bu nedenle Türkiye'deki gelişmeler protesto etmeli ve ülke üzerindeki baskıyı arttırmalıyız. Ancak aynı zamanda Türkiye ile diyaloğun sürdürülmesi için mevcut platformları kullanmalıyız. " dedi.

İsveç'in Türkiye'deki gelişmelere tepkisinin geciktiği yönündeki eleştirileri kabul etmeyen İsveç Dişişleri Bakanı Margot Wallström Darbe girişiminden üç gün sonra AB Dışişleri Bakanları durumu değerlendirmek için toplanarak itidal çağrısında bulunmanın yanı sıra yasalara, kurallara ve insan haklarına saygının temel alınmasının altını çizdik. Ancak yanlış yolda gittiğini gördüğümüz Türkiye'deki gelişmeleri bir müddet daha izlemeye devam etmeliyiz diye konuştu.

avrupa birligi batti
 // mehmet
bir bitmediniz gitti. hala zirlayip duruyorsunuz. eski duzen vesayet bitti. avrupa simdi ekonomik durumunu duzeltmeye calissin. birkac ayiniz kaldi. birkac ay sonra buyuk ekonomik buhranlar sizleri bekliyor. :) yazin bunu bir kenara. tabii akabinde multeci sorunlari. ve avrupa catlagi daha da buyumesi....
31 Temmuz 2016 21:03
 // Mustafa
Fransa da bombacık patladı adamlar kaç ay ohal ilan ettiler. Onlara da yaptırım yapın....
31 Temmuz 2016 17:41
Sahibinin sesi
 // Rasim DUMAN
İngilizler, YÜRKİYE'ye karşı kendilerinin direkt olarak söyleyemedikleri şeyleri İsveç ve Belçika gibi kiralık/uyduruk/kıytırık "devlet müsveddelerine" söyletirler. Keza, Almanlar da bu iş için Avusturya'yı kullanırlar. Onlar istedikleri kadar maske taksınlar, biz "asıl düşmanlarımızın" kimler olduğunu gayet iyi biliyoruz. Canları çok yandı, bundan sonra da yanmaya devam edecek. "AB çıpasının" koptuğunun hâlâ farkına varamadılar. ...
31 Temmuz 2016 Pazar 16:16
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler