YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danimarka'nın en şık vekili 'Türk'
Danimarka'nın en şık vekili 'Türk'
14 Haziran 2014 10:01
Türk asıllı milletvekili Fatma Yeliz Öktem, meclisteki odasının kapılarını açtı. Öktem Atatürk hayranı olduğunu söyledi.

Danimarka Parlamentosunun en şık milletvekili Liberal Partili Fatma Yeliz Öktem gösterildi. Siyasi partilerin bayan temsilcilerinden oluşan bir grup aralarında en şık giyinen milletvekili olarak Fatma Yeliz Öktem'i gösterdiler. Öktem, en şık giyinen milletvekili gösterilmekten mutlu olduğunu belirterek "Evet beni mecliste en şık giyinen gösterdiler çok memnun oldum" dedi.

Öktem "Danimarkalı gazeteci, milletvekili seçildiğim için resmin altında “yüksek siyasete adımlar" şeklinde bir cümle kullandı. Yani emin adımlarla zirveye çıktığımı ima etti. Ben çok memnun oldum. Haberim yoktu. Aşağıda röportaj yapmıştık görüşme bitince yukarı çıkarken arkamdan çekmişler. Sonra bana hediye ettiler. Ben Atatürk genci olarak şık giyinmeyi, düzgün olmayı seviyorum. Dış görünümümüz içimizi yansıtır, dış görünüş insanın aynasıdır. Ben seçilmiş kişi olarak bir grubu temsil ediyorum. Giyimim biraz resmi olur. Görevimin ağırlığını taşıyorum. İnsanlarla iyi ilişkilerimi de korumaya çalışıyorum. Onları buraya davet ediyorum. Burası halkın evi, gelsinler görsünler. Bu şeffaflık Danimarka'nın demokrasisinden kaynaklanıyor" dedi. Fatma Yeliz Öktem Atatürk hayranı olduğunu belirterek, günde en az 4-5 kez ayakkabı değiştirdiğini belirterek kadınlara, ayakları ağrımaması için ayakkabılarını sık, sık değiştirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Öktem "Burada çok sayıda ayakkabım, makyaj malzemem var. Sürekli bakımlı olmayı severim. Danimarka vatandaşı olsam da ben çağdaş bir Türk kadınıyım" dedi

Partisinin eşiklik sözcüsü olan Fatma Öktem, birkaç kişinin kendisini eleştirmesine fazla önem vermediğini belirterek, demokrasinin herkese gerekli olduğunu ancak kötüye kullanılmaması gerektiğini söyledi. Öktem, seçilmiş olarak halka hizmet vermek için günde 14-16 saat çalıştığını söyledi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler