YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Danimarka'da Türkiye tanıtılıyor
Danimarka'da Türkiye tanıtılıyor
13 Haziran 2014 11:15
Her 13 kişiden birinin tatilini Türkiye'de geçirdiği Danimarka'dan daha fazla turist çekmek için yoğun tanıtım yapılıyor.

Otobüs ve bilboardlar ile yazılı basında Türkiye'nin turizm ilanları dikkati çekiyor

Danimarka'dan Türkiye'ye daha fazla turist çekmek için yoğun bir tanıtım çalışması yürütülüyor. Başta başkent Kopenhag olmak üzere çeşitli kentlerde, bilboard ve toplu taşıma araçlarında Türkiye reklamları yer alıyor.

Yaklaşık 5,5 milyon nüfusu bulunan Danimarka'dan geçen yıl 400 binden fazla kişi Türkiye'yi ziyaret etti. Bu ülkede oturan ancak Danimarka vatandaşı olmayan Türklerin sayısıyla bu rakam daha da artıyor.

Her 13 kişiden birinin tatilini Türkiye'de geçirdiği Danimarka'dan 2014 yılında gelecek turist sayısının 450 bine çıkarılması hedefleniyor. Bu yıl ölü sezon olarak nitelenen ocak-nisan döneminde Türkiye'ye 70 bin turist giderken, geçen yıla göre yüzde 15'lik artış gözlendiği belirtildi.

Türkiye'nin Kopenhag'daki Kültür ve Turizm Müşavirliği, kış döneminde gerçekleştirdiği turizm tanıtımlarının yanı sıra tatil kararını son güne kadar bırakan Danimarkalıları, temmuz-eylül dönemi Türkiye'ye çekmek için yeni bir tanıtım atağı başlattı. Danimarka genelinde, duraklardaki bilboardlar ile otobüslerde Türkiye reklamları yer alıyor. Yetkililer, reklamların 70 otobüste ve yaklaşık 1000 durakta bulunduğunu belirtti.

Açık hava ilanlarının yanı sıra tirajı en yüksek gazetelerde 39, dergilerde ise 18 tam sayfa Türkiye'nin turizm değerlerini tanıtıcı ilanlar verildiğini ifade eden yetkililer, bu yıl sosyal medyanın da geniş bir şekilde kullanıldığını ifade ettiler.

Danimarkalı turistler, Türkiye'de en çok Alanya, Antalya ve İstanbul'a gitmeyi tercih ediyor.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler