YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Dallas'ın kötü adamı öldü
'Dallas'ın kötü adamı öldü
24 Kasım 2012 10:15
Türkiye dahil birçok ülkede milyonlarca kişiyi ekran karşısına çivileyen 1980'lerin efsane dizisi Dallas'ta entrikacı "J.R Ewing"i canlandıran Amerikalı oyuncu Larry Hagman, 81 yaşında hayatını kaybetti.

Hagman'in ailesi, ünlü oyuncunun dün Dallas'ta öldüğünü açıkladı.

1992'de siroz teşhisi konulan, 1995 yılında karaciğer kanseri nedeniyle organ nakli ameliyatı geçiren Hagman, kanser tedavisi görüyordu. 

Oyunculuk kariyerine 1960'larda başlayan ve "I Dream of Jeannie" dizisinde canlandırdığı astronot Tony Nelson karakteri ile ön plana çıkan Hagman, "J.R. Ewing" karakteri ile dünya çapında ün kazanmıştı.

"Dallas" dizisi, 1978-1991 yılları arasında Türkiye'nin de aralarında bulunduğu pek çok ülkede gösterilmiş ve büyük ilgiyle izlenmişti. Gösterildiği ülkelerde gündemi değiştirecek kadar merakla izlenen dizide başrolü Hagman'ın yanı sıra (J.R), Patrick Duffy (Bobby), Victoria Principal (Pamela) ve Linda Gray (Sue Ellen) üstleniyordu.

Hagman'ın hayat verdiği J.R. karakterinin 1980 yılında vurulduğu bölüm, televizyon tarihinin en çok seyredilen bölümlerinden biri olmuştu.

Hagman, yeniden çekilen Dallas dizisinde de rol almıştı. aa

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler