YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Dahlan’ın sinsi 'Erdoğan' planı
Dahlan’ın sinsi 'Erdoğan' planı
09 Eylül 2013 22:00
BAE hükümetine danışmanlık yapan eski El Fetih liderlerinden Dahlan’ın, Türkiye’ye sahte pasaportla giriş yaptığı iddia edildi.

Dahlan, hükümete karşı Mısır’daki ‘Tamarod’a benzer bir oluşum kurmak için görüşmeler yaptı.

Birleşik Arap Emirlikleri Hükümeti’ne danışmanlık yapan eski El Fetih örgütü yöneticilerinden Muhammed Dahlan’ın yasadışı yollardan Türkiye’ye girerek hükümete karşı muhalif bir oluşum örgütleme girişiminde bulunduğu iddia edildi. Mısır’dan yayın yapan www.middleeastmonitor.com sitesinde yer alan iddiaya göre Dahlan, Türkiye’de bazı gençlik grupları ile bir araya gelerek,  AK Parti hükümetine karşı bir ‘hareket’ kurma girişiminde bulundu.

İddiaya göre Dahlan’ın hedefi Mısır’ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin darbeyle devrilmesine yol açan süreçte sokak eylemleri organize eden ‘Tamarod Haraketi’ benzeri muhalefet hareketi başlatmak. Site, Filistinli güvenilir istihbarat kaynaklarına dayandırdığı haberinde Dahlan’ın Türkiye’ye girişi ve görüşmeleri de bazı eski El Fetih yöneticileri tarafından sağlandı.

Amaç Gazze’yi sıkıştırmak

İddiaya göre Dahlan, Türkiye’de bazı Türk ve Kürt gençlik grupları ile biraraya gelerek Başbakan Erdoğan hükümetine karşı Tamarod benzeri muhalefet hareketi başlatarak AK Parti hükümetini sıkıştırmayı hedefliyor. Habere göre BAE hükümeti özellikle Türkiye’nen büyük destek verdiği Gazze Hükümetin’i de böylece abluka altına alarak buradaki yönetimi de sıkıştırmayı planladığı belirtiliyor.


STAR

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler