YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DAEŞ'ten hristiyanlara Ramazan tehditi
DAEŞ'ten hristiyanlara Ramazan tehditi
28 Haziran 2015 16:24
DAEŞ militanlarının Kudüs'te yaşayan hristiyanları tehdit ettiği iddia edildi. İddiada DAEŞ'in hristiyanalra "Ramazan bitene kadar Kudüs'ü terk edin!" dediği öğrenildi.

İsrail'in Kudüs kentinde “İslam Devleti Kudüs Emirliği” imzasıyla Hıristiyanları 17 Temmuz’a kadar şehri terk etmedikleri takdirde öldürmekle tehdit eden bir bildiri dağıtıldığı iddia edildi.

Kimler tarafından dağıtıldığı henüz net olmayan bildiride, “Kafir Hıristiyanlar ya derhal şehri terk edersiniz ya da sizi Ramazan’ın bitişinde, Eid el-Fitr’de katlederiz. Bir ay, şehri terk etmeniz için yeterli bir zaman” dendi.

Konuyla ilgili Ha’aretz’e konuşan Kudüs Latin Patriği Michel Sabah ve Ortodoks Kilisesi Psikoposu Atallah Hanna, Filistinli Hıristiyanları hiçbir şeyin korkutamayacağını ve hiçbir gücün kendilerini Kudüs’ten ve vatanlarından ayıramayacağını söyledi.

Bildirinin geçtiğimiz günlerde Tabgha Kilisesi’nin kundaklanmasıyla ilgili gündemi değiştirmeyi amaçlıyor olabileceğini belirten Sabah, “Eğer bu tehdit gerçekse buyursunlar gelsinler. Gerçek değil de, dikkatleri Tabgha olayından ayırmayı hedefliyorsa, biz yine İsrail devletinden sorumluları adalete teslim etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler