YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DAEŞ'i o ABD şirketi koruyor
DAEŞ'i o ABD şirketi koruyor
01 Aralık 2015 11:10
Uluslararası hacker grubu Anonymous'un iddiasına göre, CloudFlare adlı silikon vadisi firması, sitelerinin çökertilmemesi için DAEŞ'e yardımcı oluyor.

Anonymous, silikon vadisi firmalarından CloudFlare'in internette koruduğu müşterileri arasında DAEŞ'in de bulunduğunu iddia etti.

New York Post gazetesindeki haberde, 'DAEŞ'e sanal savaş açtığını' ilan eden Anonymous'un, CloudFlare adlı silikon vadisi firmasına ilişkin iddialarına yer verildi.

Haberde, Anonymous tarafından, "CloudFare'in, hackerlerin internet sitelerini çökertmesini zorlaştırması için güvenlik sağlayarak DAEŞ'e yardımcı olduğu" iddiasının ortaya atıldığı belirtildi.
 
Anonymous tarafından ayrıca, "Söz konusu firmanın koruduğu internet sitelerinin 40'ının terörizmle bağlantısı bulunduğu ve bunların 37'sinin propaganda yaptığı" iddiasının da dile getirildiği kaydedildi.
 
Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Anonymous adına açılan hesaptaki paylaşımda ise "CloudFlare'in bir kez daha DAEŞ'e yardımcı olduğunun ortaya çıkarıldığı" ifadesi yer aldı.

CloudFlare'in kurucu ortağı ve CEO'su Matt Prince ise iddialara ilişkin, "Uluslararası bilgisayar korsanı grubunun masa başı analiz yaptığı" değerlendirmesinde bulunarak iddiaların ciddiye alınmaması gerektiğini belirtti.

197385.jpg

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler