YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
DAEŞ operasyonu: 65 militan öldürüldü
DAEŞ operasyonu: 65 militan öldürüldü
12 Ağustos 2015 07:15
Irak güvenlik güçlerinin ülkenin farklı bölgelerinde terör örgütü DAEŞ'e yönelik operasyonlarında 65 militanın öldürüldüğü bildirildi.

Şii gönüllülerden oluşan El-Haşdu'ş Şabi'den (Halk Topluluğu) yapılan yazılı açıklamada, Basra iline bağlı El-Kerme Köprüsü yakınlarında terör örgütü DAEŞ ile çıkan çatışmalar sonucu 28 DAEŞ militanının öldürüldüğü, 5 aracın imha edildiği ve köprünün kontrolünün sağlandığı belirtildi.

Ramadi'nin doğusundaki El-Halidiyye ilçesi Meclis Başkanı Ali Davud da polis ve askerlerden oluşan güvenlik güçlerinin Haşdu'ş Şabi güçlerinin desteğiyle Ramadi kentini kurtarmak için düzenledikleri operasyonlarda ilerleme kaydettiklerini söyledi.

Davud, güvenlik güçlerinin kentin kuzeyinde 7, doğusunda da 3 DAEŞ militanını etkisiz hale getirdiklerini, toprak engel oluşturmak için kullandıkları 3 iş makinesini imha ettiklerini aktardı.

Diyala İl Emniyet Komitesi Başkanı Sadık el-Huseyni de güvenlik güçlerinin Salahaddin iline bağlı El-Fetha bölgesi ile Beyci ve Eş-Şerkat ilçelerinde düzenledikleri operasyonlarda 23 DAEŞ militanının öldürüldüğünü dile getirdi.

Peşmerge güçlerinden Teğmen Raid Mizvari ise Musul'un güneyinde DAEŞ'in kontrolündeki El-Azbe köyünde bir silah deposunda meydna gelen patlamada 4 DAEŞ militanının hayatını kaybettiğini kaydetti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler