YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çuvalcı general böyle bayıldı
K.Irak'ta Türk askerlerinin başına çuval geçirilmesi olayının perde arkasındaki isim olan Amerikalı Orgeneral David Petraeus,senatoda tam da Afganistan'la ilgili bir oturumda bayıldı.
Çuvalcı general böyle bayıldı
16 Haziran 2010 / 11:47 Güncelleme: 16 Haziran 2010 / 11:55

Türk askerinin başına çuval geçirilmesinin arkasındaki isim Amerika Merkez Kuvvetleri Komutanı Orgeneral David Petraeus Amerikan Senatosu'nda Afganistan ile ilgili bir oturum sırasında fenalık geçirerek başını masaya vurdu.

Senato Silahlı Kuvvetler Komisyonu'ndaki oturumda Petraeus'un başı, Cumhuriyetçi John McCain'in 'Siz gerçek bir kahramansınız' dediği sırada birden masanın üzerine düştü. Orgeneral Petraeus bazı subayların yardımıyla salondan çıkarıldı. Kısa süre sonra Komisyon salonuna elinde bir bardak suyla dönen Petraeus alkışlarla karşılandı. General, Senatörlere başının döndüğünü söyledi.

Olayın ardından oturuma bir gün ara verildi. General bugün yeniden oturama katılarak soruları cevaplandıracak.
 Petraeus, Irak'ın 2003 yılındaki işgali sırasında 101'inci hava indirme tümeninin komutanlığını yapıyordu. Bu dönemde kendisine bağlı Albay Mayville komutasındaki bir grup ABD askeri, Süleymaniye'de görev yapan Türk timine baskın gerçekleştirmiş, başlarına çuval geçirilen Türk askerleri Bağdat'a götürülüp sorgulanmıştı. Olay çok tartışılmış, Türkiye ABD'den özür beklerken Petraeus hızla yükselmiş ve ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'na kadar yükselmişti.

Cihan

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler