YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çurov: kampanya sürecinde adaylara medyada eşit ye
Çurov: kampanya sürecinde adaylara medyada eşit ye
Çurov: kampanya sürecinde adaylara medyada eşit ye
29 Şubat 2008 / 10:08 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Rusya'da siyasetçiler, pazar günkü devlet başkanlığı seçimi için kampanya döneminde son 24 saate girerken, ülkenin Seçim Komisyonu Başkanı Vladimir Çurov, kampanya sürecinde adaylara medyada eşit yer verilmediğini kabul etti.
 

Çurov BBC'ye yaptığı açıklamada buna karşın, yine de adayların medya da adil bir şekilde yer aldığına inandığını kaydetti.

Çurov "Bu sadece bizim ülkemizin problemi değil, ama tüm adayların eşit derecede haber olmadığı görüşüne katılabilirim" dedi.


Ancak Rus yetkili, Medvedev aynı zamanda başbakan yardımcısı olduğu için haber programlarının onun faaliyetlerine odaklanmasının meşru olduğunu kaydetti.


Çurov Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı AGİT gözlemcilerinin ülkeden çekilmesinin de kendisinde bir üzüntü yaratmadığını söyledi.


AGİT Rusya'daki seçimlerine gözlemci göndermeme kararı almıştı.


Vladimir Çurov Rusya'daki seçimlerin meşruiyeti konusunda dünyanın kendi kararını vereceğini belirtti.


Muhalif gruplar, özellikle televizyonda ülkenin lideri Vladimir Putin'in belirlediği aday Dimitri Medvedev'e çok daha fazla süre tanındığından şikayet ediyordu.


Medvedev'in pazar günkü seçimleri büyük bir farkla kazanması bekleniyor.


Rus medyasına göre, Putin'in de bugün televizyonlardan halka seslenmesi ve sekiz yıl süren iktidarı ardından bir veda konuşması yapması bekleniyor.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler