YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanlığı açıkladı: Düşürülen uçak o ülkenin
Suriye sınırında Türkmen Dağı'na saldırmaya gelen uçak uçaksavarlar tarafından düşürüldü.Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde, Türkiye sınırı yakınında düşen savaş uçağı, Türk hava sahasını ihlal ettiği gerekçesiyle angajman kuralları çerçevesinde vuruldu
Cumhurbaşkanlığı açıkladı: Düşürülen uçak o ülkenin
24 Kasım 2015 / 11:00 Güncelleme: 24 Kasım 2015 / 15:40

Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde Türk hava sahasını ihlal eden Su 24 tipi savaş uçağına, devriye görevindeki 2 F-16 savaş uçağı tarafından müdahalede bulunuldu.

Bölgeden alınan bilgilere göre düşürülen Rus uçağındaki pilotları kurtarmaya giden Rus Özel Kuvvetleri'ne air bir grup asker de Türkmenlerin eline geçti.

Başbakan Davutoğlu bilgi aldı

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Suriye sınırındaki gelişmelerle ilgili Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ve Dışişleri Bakanı Feridun Sinirlioğlu ile görüşerek bilgi aldığı bildirildi.

Başbakan Davutoğlu'nun talimatıyla Dışişleri Bakanlığı tarafından da NATO, BM ve ilgili ülkeler nezdinde gerekli girişimlerde bulunulacağı bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı açıkladı: Düşürülen uçak o ülkenin

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Türkiye'nin hava sahasını ihlal ettiği ve uyarılara da aldırmadığı için angajman kuralları çerçevesinde düşürülen uçağın Su 24 tipi Rus uçağı olduğunu kaydetti.

foto-396.jpg

İşte pilotların düşme anı,

 // fatih
rusya abd suriye cart curt... bizi enterese etmiyor, böyle cevabını almaları gerekiyor... alçaklarda... Ya Allah!!!...
24 Kasım 2015 Salı 11:39
1
 // 1
Allahuekber...
24 Kasım 2015 Salı 11:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler