YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanıyla ilgili yeni iddia
Cumhurbaşkanıyla ilgili yeni iddia
16 Aralık 2011 20:14
Almanya cumhurbaşkanı Christian Wulff hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.

Alman işadamı Egon Geerkens'in eşi Edith Geerkens'ten 500 bin avro özel kredi aldığını Aşağı Saksonya Eyaleti Başbakanı olduğu dönemde eyalet meclisinde söylemediği gerekçesiyle baskı altına giren Almanya Cumhurbaşkanı Christian Wulff hakkında yeni iddialar ortaya atıldı.

"Der Spiegel" dergisi, söz konusu kredinin fiilen Egon Geerkens'ten geldiğini, kredinin eşinin hesabından ödenmesine rağmen Geerkens'in bu hesabın kullanımıyla ilgili olarak tam yetkiye sahip olduğunu yazdı. Wulff, eyalet başbakanı olarak eyalet meclisinde bazı milletvekillerinin sorularını yanıtlarken Egon Geerkens ile ticari ilişkisi olmadığını belirtmiş, eşinden kredi aldığını da söylememişti.

Egon Geerkens'in, Wulff ile bu kredinin en uygun nasıl ödenebileceği konusunda da görüştüklerini, Osnabrück kentinde tanındıkları için kredinin ödenmesi amacıyla Wulff'a Almanya Merkez Bankasının bir çekinin iletildiğini söylediği kaydedildi.

Geerkens'in, Wulff'a böyle bir kredinin verildiğinin bilinmesini istemediği bildirildi.

Yeşiller Partisi, bu yeni haberler üzerine yaptığı açıklamada, Wulff'un eyalet meclisinde doğruyu söylememiş olduğunu savundu.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler