YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'a gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'a gitti
13 Mayıs 2015 09:14
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmi ziyarette bulunmak üzere özel uçak "ANA" ile saat 08.55'te Arnavutluk'a gitti.

Erdoğan'ı, Esenboğa Havalimanı'ndan Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar ve diğer ilgililer uğurladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez de Arnavutluk'a gitti.

Arnavutluk ziyareti

Arnavutluk Cumhurbaşkanı Buyar Nişani tarafından resmi törenle karşılanacak olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Edi Rama, Meclis Başkanı İlir Meta, ana muhalefetteki Arnavutluk Demokrat Partisi lideri Lulzim Başa, Adalet Entegrasyon ve Birlik Partisi Başkanı Shpetim Idrizi ile görüşecek.

Erdoğan, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Nişani ile Tiran Namazgah Camisi'nin temel atma törenine katılacak, ardından Preza Cami'sinin açılışını yapacak. Erdoğan mevkidaşı ile Türkiye Arnavutluk Ortak İş Forumu'na da iştirak edecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arnavutluk'taki programlarına Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu da katılacak.

 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler