YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çoviç ve İzetbegoviç Türkiye'ye geliyor
Çoviç ve İzetbegoviç Türkiye'ye geliyor
09 Aralık 2015 20:44
Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Çoviç ve Konsey üyesi İzet Begoviç, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetlisi olarak yarın Türkiye'ye gelecek.

Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Dragan Çoviç ve Konsey üyesi Bakir İzetbegoviç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak yarın Türkiye'ye gelecek.

Cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, Çoviç ve İzetbegoviç'in, Erdoğan'ın davetine icabetle 10-12 Aralık'ta Türkiye'ye resmi ziyarette bulunacakları bildirildi.

Ziyaretin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 20 Mayıs'ta Bosna Hersek'e yaptığı ziyarete iade niteliği taşıdığı belirtildi.

Ziyaret kapsamında yapılacak görüşmelerde, Türkiye ile Bosna Hersek arasında her alanda mükemmel düzeyde seyreden ikili ilişkilerin, başta ekonomik iş birliği boyutu olmak üzere tüm veçheleriyle ele alınacağı, ayrıca bölgesel ve uluslararası güncel konularda görüş alışverişinde bulunulacağı ifade edildi.

Türkiye'nin, Bosna Hersek'in bağımsızlığı, egemenliği ve uluslararası tanınmış sınırları içinde işleyen bir devlet yapısına sahip olmasına ve Bosna Hersek halkının refah ve esenliğine büyük önem atfettiği vurgulanan açıklamada, bu bağlamda, Bosna Hersek'in Avrupa ve Avrupa-Atlantik kurumlarıyla bütünleşme hedefinin kuvvetle desteklendiği kaydedildi.


AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler