YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Corona virüsünden ölenlerin sayısı 143'e yükseldi
Corona virüsünden ölenlerin sayısı 143'e yükseldi
11 Mayıs 2014 23:04
Suudi Arabistan'da corona virüsü MERS-CoV hastalığına yakalanan 3 kişinin yaşamını yitirdiği, ülkede hastalık nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 117'ye yükseldiği bildirildi.

Suudi Arabistan'da, ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromunun (SARS) farklı bir türü olan corona virüsü MERS-CoV hastalığına yakalanan 3 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, son 24 saat içerisinde daha önce vürüse yakalanan 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 3 kişi de daha virüse rastlandığı belirtildi.

Açıklamada, 2012 yılından bu yana ülke genelinde virüsün bulaştığı kişi sayısının 483'e, hayatını kaybedenlerin sayısının ise 142'ye yükseldiği kaydedildi.

SARS'ın değişik türü olan Corona virüsü, ilk olarak Eylül 2012’de tespit edildi. Suudi Arabistan başta olmak üzere Ortadoğu ülkelerinin korkusu haline gelen Corona virüsü, akciğerleri ve böbrekleri tahrip ediyor. Bağışıklık sistemini çökerten virüsün uzun süreli yakın temasla bulaştığı belirtiliyor. Kaynağı hakkında yeterli bilgi olmayan virüse karşı henüz koruyucu aşı veya antibiyotik ilaç tedavisi bulunmuyor.

Sağlık Bakanı Adil Fakih, virüsle ilgili, develerle doğrudan temas edilmemesi uyarısında bulunarak "çiğ deve eti" tüketilirken önlem alınmasını ve çiğ deve sütünün içilmemesini istemişti.

 

AA

01:12
 // KUTUP VİRÜSÜ
Bu nasıl bir virüsmüş böyle... Güneşi ve sıcağı bol yerleri seçiyor. HIV virüsü de nedense sıcak yerleri mesken tutup yayılmış. Arkadaş; ortada petrol ve zengin yeraltı kaynaklarını ele geçirmek için her türlü pisliği ve mel'aneti yapmaya hazır azılı bir güruh varken, elbette komplo teorisi öne sürerim. Abd ve Rus bilim şaklabanları kutuplarda hem de, ölümcül fosil ama canlanmaya hazır virüs ararken. Virüsler, kristal formda milyonlarca yıl varlığını sürdüren tohumlardır. Tarlası ise, canlı bir formdur. O canlıya temas eder etmez, DNA sını sentezleyip kopyalar, daha sonra kendi dna sını oluşturup, o canlının dna sına benimsetir. Artık vücut virüs zahmet etmeden bol bol ölümcül virüs üretir. T hücrelerinin ruhu bile duymaz....
12 Mayıs 2014 01:12
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler