YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklardan Haiti'ye destek
Çocuklardan Haiti'ye destek
04 Şubat 2010 16:36
Harçlıklarından biriktirdikleri paraları Haiti'ye gönderdiler

Dünya'nın en fakir ülkelerinden Haiti'de meydana gelen 7.0 şiddetindeki deprem sonrası yetim kalan çocukların durumu yürekleri burkuyor.
 

Ulusal ve uluslararası yardım kuruluşları bölgede depremzedelerin yaralarını sarmaya çalışırken, yaşanan dram, olayları televizyonlardan öğrenen Türk öğrencileri derinden yaraladı. Afetin ardından depremzede çocuklara yardım eli uzatmak isteyen ilköğretim okulu 7. sınıf öğrencileri, Haitili yetim çocuklar için bağış topladı. Buna biriktirdikleri okul harçlıklarını da ekleyen hayırsever öğrenciler, bağışlarını Kimse Yok Mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin Samsun şubesi yöneticilerine teslim etti.
 

Karadeniz Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği (Keyder) Orhan Hakalmaz Okuma Salonu'na gelen 90 öğrenci, yüzyılın en büyük depremi olarak nitelendirilen Haiti depreminde mağdur olan halk için yardım kampanyası başlattı.
 

Ailelerinden ve çevrelerindeki insanlardan depremzede çocuklar için bağışlar toplayan öğrenciler, kampanyaya dernek üyesi öğretmenlerini de dahil etti. Bin 200 öğretmenden aldıkları bağışlara biriktirdikleri okul harçlıklarını da ekleyen ilköğretim okulu öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte derneğin kapısını çaldı.
 

Dernekte Filistinli ve Haitili çocukların içinde bulundukları içler acısı durumu izleyen öğrenciler, duygulu anlar yaşadı. Bağışlarını Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Özköroğlu'na teslim eden Orhan Hakalmaz Okuma Salonu ilköğretim okulu öğrencileri, tüm yetişkinleri ve hayırseverleri Haiti halkına yardım etmeye çağırdı. 
 

Key-Der Başkanı Erdoğan Çakır, "Key-Der, yardım düşüncesini her zaman taşıyan insanların bir araya geldiği bir dernektir. Bu duyguyu öğrencilerimize sirayet ettirebilmemiz en büyük mutluluğumuzdur. Fakat Haiti depremi sonrası yardım dalgası bu kez alttan, öğrencilerimizden geldi. Oradaki kardeşlerine yardım edebilmek için bizi zorladılar. Ama öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz dünyanın neresinde olursa olsun ayağına diken bakan birisi olsa onun acısını yüreğinde hisseden insanlardır. Dolayısıyla Haiti'deki bu büyük acıya kayıtsız kalmak mümkün değildi. Onların acılarını bir nebze de olsa giderme adına yardım toplama kampanyası başlattık. Yardımlarımızı ulaştıracak olan dernek yöneticilerine teşekkür ediyoruz." açıklamasında bulundu.
 

Kimse Yok Mu Derneği Samsun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Özköroğlu ise, öğrencilere yardımlarından dolayı teşekkür etti.
 

Başkan Özköroğlu, "Küçüklerin bu büyük davranışının yetişkinlere ve kamu kurum kuruluş yetkililerine örnek olmasını temenni ediyorum. Ve bunu bekliyoruz. Onların bu büyük ve örnek davranışı bizleri çok onurlandırdı. Elleriyle toplayıp, hazırlayıp ve getirdikleri bu yardımı yerine ulaştırmak bizim için şeref olacaktır." ifadelerini kullandı. CHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler