YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuklar Fight Club'a özenirse!
Çocuklar Fight Club'a özenirse!
30 Nisan 2013 11:23
Kazakistan'da bir grup çocuk tarafından çekilen görüntülerde baş rollerini Brad Pitt ve Edward Norton’ın oynadığı ünlü film Dövüş Kulübü’nü (Fight Club) anımsatan görüntülerin meydana geldi.

Birbirlerine vuran ve Dövüş Kulübü’ndeki sahneleri tekrar eden çocukların görüntülerde oldukça eğlendikleri göze çarpıyor.

Çocukların oyun oynadığı boş toprak bir arazide kaydedilen görüntüler, şiddetin günlük hayatta aldığı yeri ve çocukların eğlence anlayışlarına yaptığı büyük etkiyi gözler önüne serdi. Görüntülerde ilk önce boş bir arazide toplanan ortalama 20 kişilik arkadaş grubunun iki parçaya ayrılarak arazide sağlı sollu dizildikleri görülüyor. Akabinde karşılıklı sıraya dizilen çocuklar, ortalarından geçen arkadaşlarına tekme tokat dalıyorlar. Aniden 20 kişilik grubun ortasında kalan ve dayak yiyen çocuk zor anlar yaşıyor. Daha sonra sırayla herkesin dayak yediği oyundaki amacın ne olduğu ise anlaşılamıyor. Çocukların yerde yatan arkadaşlarına dahi acımasızca vurmaları ve bu işten büyük zevk almaları dikkat çekiyor.Kazakistanlı çocukların bu şiddet eğilimli eğlencesi,akıllara Brad Pitt ve Edward Norton'ın baş rollerini paylaştığı bir David Fincher filmi olan Fight Club'ı (Dövüş Kulübü) getiriyor. Günlük hayattaki sıkıntılardan kurtulmak için 'dayak yeme' yolunun seçildiği filmin felsefesinin Kazakistanlı çocuklarda yerleşip yerleşmediği ise merak konusu.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler