YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuk kaçıran idam edilecek!
Çocuk kaçıran idam edilecek!
18 Mart 2013 08:42
Cezayir'de, Ceza Kanunu'nda, çocuk kaçıranların idamla yargılanmasının önünü açacak değişikliğe gidilmesi onaylandı.

Cezayir Hükümeti tarafından yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Abdulmalik Sellal başkanlığında toplanan Bakanlar Kurulu'nda çocuk kaçırma eylemleriyle ilgili alınabilecek önlemlerin görüşüldüğü, bu doğrultuda eylemlere karışanların idamla yargılanmasının önündeki engellerin kaldırılması kararı alındığı bildirildi.

Cezayir'de 1993 yılında uluslararası insan hakları derneklerinin baskısıyla ''idam kararı'' askıya alınmıştı. O günden bu yana ülkede idam cezaları müebbet hapis cezası şeklinde uygulanıyordu.

Konstantine'de geçen hafta, biri 9, diğeri 10 yaşında iki çocuk kaçırılmış, yakalanan zanlılar, kaçırdıkları iki çocuğu öldürdüklerini itiraf etmişti.

Son olay Cezayir'de yoğun protesto gösterilerine neden olmuş, halk çocuk katillerinin idamla yargılanmasını talep etmişti.

Emniyet Müdürlüğü verilerine göre 2012'de ülke genelinde, organ ticareti, cinsel istismar ya da fidye talebi gibi amaçlarla 276 çocuk kaçırıldı.
 

 

AA

14:35
 // Kenan Akkuş
Cezayir, insan hakları ihlali ve katliam yapmada sabıkalı bir ülke. Sırf çocuklar için, idamı getirdiklerine inanmıyorum. Katliam ve sindirmeye uydurulmuş bir kılıftır....
18 Mart 2013 14:35
Darısı bizim başımıza...
 // Abdullah Çayğaracı
Türkiyemizin de bu tür belalarla başı dertte... Biz de isteriz bu idamdan......
18 Mart 2013 08:59
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler