YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çocuğu katledilen baba böyle feryat etti!
Beşşar Esed yönetiminin Şam'ın Doğu Ğuta banliyösünde gerçekleştirdiği kimyasal silah saldırısındaki bilanço giderek artıyor.
Çocuğu katledilen baba böyle feryat etti!
21 Ağustos 2013 / 12:04 Güncelleme: 21 Ağustos 2013 / 15:35

Kimi kaynaklar ölü sayısının 635 olduğunu ifade ederken, yayınlanan görüntülerde ölenlerin büyük çoğunluğunun çocuk olması dikkat  çekiyor. Nefes alamayan çocuğunu hastaneye yetiştiremeyen babanın feryatları ise kameralara yansıdı.  

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Suriye'de halk bugün kimyasal silah saldırısı ile uyandı. Şam'ın Doğu Ğuta bölgesinde yapılan saldırıda yüzlerce kişi yaşamını yitirdi. Muhalifler ilk olarak ölü sayısını 430 olarak duyururken bu sayının 635'e ulaştığı belirtiliyor.

Yayınlanan görüntülerde saldırı sonrasında hastaneye kaldırılan çocuklar ve siviller görülüyor.  Bir babanın kimyasal saldırıya maruz kalan çocuğunu arabayla hastaneye yetiştirmeye çalışması görüntülere yansıyor. Panik içinde koşuşturan baba daha sonra çocuğunun üzerine su dökerek uyandırmaya çalışıyor.  Tüm müdahalelere  rağmen çocuğunun öldüğünü anlayan baba sinir krizi geçiriyor. Çocuğunu kameralara doğru kaldıran baba, "Nerede İslam dünyası? diyerek siteminde bulunuyor.

Kimyasal saldırının ülkede BM silah denetçilerinin inceleme başlattığı döneme denk gelmesi dikkat çekiyor. Pazartesi günü Şam'a gelen BM kimyasal silah denetçileri Halep'in Han el Aseli bölgesi olmak üzere ülkenin çeşitli yerlerinde kimyasal silah kullanılması ile ilgili inceleme başlatmışlardı.CİHAN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler