YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CNN darbeden 2 gün önce İstanbul'a geldi!
15 Temmuz darbe girişiminden 2 gün önce CNN ve deneyimli Muhabiri Amanpour'un İstanbul'a geldiği ortaya geldi
CNN darbeden 2 gün önce İstanbul'a geldi!
01 Ağustos 2016 / 19:33 Güncelleme: 01 Ağustos 2016 / 19:38

Dış habercilikte, Pentagon'un dış politikasına paralel olarak yayınlarıyla bilinen CNN ve onun ünlü gazetecisi İran asıllı Amanpour'un darbe girişiminin hemen öncesinde Türkiye'ye gelmesi tesadüf mü.

AMERİKA SİSİ DARBESİNİ DE DESTEKLEMİŞTİ

Amerika, dünyanın neresinde olursa olsun son yüz yılda yapılan darbelerin tamamından haberi olan bir süper güç. Hatta Amerika'nın bu darbelere doğrudan veya dolaylı yoldan destek verdiği de bilinen bir gerçek. Son olarak Mısır'da darbe yapılmış, seçilmiş cumhurbaşkanı Mursi cezaevine gönderilmiş, darbeci Sisi ise silah zoruyla yeni cumhurbaşkanı olmuştu. Mısır'daki darbeye başta Amerika olmak üzere hiçbir Batılı ülke karşı çıkmamış, Sisi'yi destekleme kararı almıştı.

54-001.jpg

TÜRKİYE'DEKİ DARBE GİRİŞİMİNDEN HABERLERİ VARDI

Türkiye'de de aynısı olacaktı ve Amerika ile Batılı müttefiklerimizin tamamına yakını bu darbeden haberdardı, hatta destekliyorlardı.

AMANPOUR DARBEDEN 2 GÜN ÖNCE TÜRKİYE'DE İŞİ NE?

En büyük kanıtlarından biri de CNN sunucusu Amanpour'un darbeden 2 gün önce özel ekibiyle birlikte İstanbul'a gelmesiydi. İstanbul'un ardından Ankara'da da CNN ekibiyle kamp kuran Amanpour, darbe başarılı olsaydı, konuyla ilgili hemen her ayrıntıya ulaşabilecek ve yayıncılıktaki şöhretine şöhret katacaktı.

Türk toplumu, tarihte bilki de ilk kez, Amerika'nın, CNN'in ve Batılı diğer müttefiklerinin alenen desteklediği bir darbe girişimini, canını ortaya koyarak önledi.

AMERİKALILAR İLK KEZ BAŞARAMADI

Amerika'nın, Amerikan televizyonlarının salgırlanlığının altında yatan temel neden bu, başaramadılar, hazmedemiyorlar..

 // cmylmz
Ne vereyim ablama?...
02 Ağustos 2016 08:22
 // Rasim DUMAN
CNN,FOX,AP,REUTERS,ZDF gibi yayin organlari bir ulkeye aniden "ilgi ve alaka" gostermeye basliyorlar ise, "film"in de kisa zamanda baslayacagini boylece ogrenmis olduk ve "tecrube" hanemize yazdik....
02 Ağustos 2016 07:50
Dön arkanı da uyu
 // Rasim DUMAN
Darbeyi ABD mi yapmış? Kedidir kediiii...C.Amanpur ablamız da "kedicikleri" çok sever, onun için gelmiş zaten ablamız. Hayvancıklara hiç dayanamaz. Oy kıyamam sanaaaa..Ne aliyım ablama?...
02 Ağustos 2016 Salı 00:14
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler