YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Clinton'dan Gazze yorumu
Gazze'ye gönderilmesi planlanan yeni filo ile ilgili ABD'den açıklama geldi. ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Gazze halkı adına filonun yararlı olmadığını söyledi...
Clinton'dan Gazze yorumu
25 Haziran 2011 / 08:09 Güncelleme: 25 Haziran 2011 / 08:14

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Gazze'ye yeni filo gönderilmesi planlarının Gazze halkı için "yararlı, yardımcı veya verimli olmadığını" düşündüklerini söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığındaki bir görüşmesinin ardından gazetecilerin konuyla ilgili sorusunu yanıtlayan Clinton, Gazze'ye filo gönderme planlarıyla ilgili olarak iki gün içinde ikinci kez açıklama yaptı.

"Bunun Gazze halkı için yararlı, yardımcı veya verimli olduğunu düşünmüyoruz" diyen Clinton, "bu konuda çok daha iyi yaklaşımın, Gazze halkının insani yardımlara güvenli ve zamanlıca erişimini sağlamak için BM üzerinden yapılmakta olan çalışmayı desteklemek olduğuna inandıklarını" kaydetti.

Clinton, "dolayısıyla, Amerikan vatandaşlarını filoya katılmamaya çağırdıklarını ve herhangi bir sürtüşmeyi önlemek için gerekli tüm önlemlerin alınması için çağrıda bulunduklarını" belirtti.

"ABD'nin, Filistin halkına çok cömert yardımlarda bulunduğunu ve buna, son yıllarda Hamas tarafından alınan kararların kurbanı olan Gazze halkının da dahil olduğunu" ifade eden Clinton, "Gazze'nin idare ediliş tarzında değişiklikler görmeyi umduklarını" kaydetti. (AA)

ŞUNA BAKINIZ SANKİ ÜÇÜNCÜ W. BUSH !
 // BATUHAN
Bu bayanın ne yapmak istediğinin farkındayız. Filistin halkına ölümü gösterip sıtmaya razı etmeye çalışırken abd nin siyonist israilin emir ve hizmetinde olduğunu ispat etmeye çalışıyor
Daha dün sınırda bir sıkıntı olmasını dörtgözle beklerken Türkiyenin uluslararası örnek davranışında haddi aştığını ima ederek aba altından sopa gösteriyordu.
Ey saçı uzun aklı kısa ogünler çok geride kaldı dahasını bekleyin çünki artık dev uyanıyor hortu...
25 Haziran 2011 08:41
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler