YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Clinton adaylıktan çekildi
Clinton adaylıktan çekildi
Clinton adaylıktan çekildi
03 Haziran 2008 / 19:01 Güncelleme: 00 0000 / 00:00


ABD Başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti Başkan adaylarından ABD'nin eski başkanlarından Bill Clinton'un eşi Hillary Clinton yarıştan çekildi.


AP'nin haberine ABD Demokrat Parti Başkan Adayı Hillary Clinton yarıştan çekildi. Bill Clinton'un eşi Hillary Clinton Salı gecesi adaylıktan çekildi. Barrack Obama'nın Demokrat Parti'den adaylığının garanti olması üzerine adaylıktan çekildiği bildirildi.


Kmapanya yetkilileri ülkenin ilk kadın başkan adayının etkili bir sonuçla bitirdiğini açıkladı Obama'nın adaylığının garanti olması için kırk delegeye ihtiyacı vardı. Salı günKÜ süper delege desteğiyle Montana’da açık ara fark attı Obama’nın sihirli rakam 2118’(delege) ulaştğını gören Clinton Obamanın aday olmak için önemli delege sayısını garantilediğini anladı. Eski first lady New York'ta yaptığı açıklamayla kampanyasını sonlandırdığını açıkladı. Clinton her ne kadar siyasetini oturttuğu sağlık konularında konuşmalarını sürdüreceğini ifade etti, kampanya yetkililieri ise bu işin bittiğini ifade etti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler