YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çipras: Yunanistan şantaja boyun eğemez
Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Avrupa Merkez Bankası'nın Yunan bankalarına desteği kesmesi kararına tepki gösterdi.
Çipras: Yunanistan şantaja boyun eğemez
06 Şubat 2015 / 10:01 Güncelleme: 06 Şubat 2015 / 10:09

Büyük umutlarla seçilen ve göreve geldiği günden beri basın gündeminden düşmeyen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras zor günler yaşıyor.

Dün borçlar konusunda Avrupalı liderlerle yaptığı görüşmelerden eli boş dönen Çipras, dün de Avrupa Merkez Bankası'ndan gelen kötü haberle sarsıldı.

"Yunanistan şantaja boyun eğemez"

Her şeye rağmen hakkında yapılan olumsuz yorumlarını reddeden Çipras, dün mecliste yaptığı konuşmada, "Yunanistan şantaja boyun eğemez çünkü Avrupa'da demokrasiye şantaj yapılamaz. Yunanistan hiç kimseden emir almaz, hele e-posta yoluyla... Bir haftada krizin beş yılında kazanamadığımı kadar müttefik kazandık" dedi.

Almanya: Vaatler gerçekçi değil

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble, Berlin'de görüştüğü Yanis Varoufakis'e, başka ülkeleri yük altına sokacak seçim vaatleri vermenin gerçekçi olmadığını söylediğini açıkladı.

Radikal sol Syriza Partisi lideri Çipras, 25 Ocak seçimlerini tasarruf politikalarına son vermek ve borçların silinmesi için masaya oturma vaatleriyle kazanmış ve 10 gün önce de bir koalisyon hükümeti kurmuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler