YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çipraş: Darbecilerin Yunanistan'da yeri yok!
Çipraş: Darbecilerin Yunanistan'da yeri yok!
22 Eylül 2016 12:14
Birleşmiş Milletler Genel Kurul Görüşmelerine katılan Çipras, ikili görüşmeleri çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü. Çipraş görüşmede "Darbelere karışanların Yunanistan’da yeri yoktur” dedi.

Yaklaşık iki saat süren görüşmelerde sığınmacı-göçmen konusuyla ilgili AB -Türkiye arasındaki anlaşma, Kıbrıs sorunu ve Yunanistan’a sığınan sekiz Türk askerinin iadesi konuları ele alındı. Hükümet çevresi tarafından samimi ve olumlu olarak nitelendirilen görüşmelerde sürüncemede kalan konuların diyalog ve anlaşmayla çözülmelerinin gerekli olduğuna fikir birliğinde bulunulduğu açıklandı.

"YUNANİSTAN SEÇİMLE İKTİDARA GELEN HÜKÜMETİN YANINDADIR"

Nautemboriki gazetesine göre Aleksis Çipras darbe girişimine değinirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “Sizi iyi gördüğüme sevindim. Türkiye için zor bir deneyimdi. Bizim bu konuda tutumumuz açıktır. Yunanistan hükümeti ve Yunanistan halkı daima seçimle iktidara gelen bir hükümetin yanındadır.” dedi.

DARBECİLERİN YUNANİSTAN'DA YERİ YOK

Erdoğan sekiz Türk askerinin iadesi konusuna değinince Çipras bu meselenin Uluslararası Hukuku’nun öngördüğü biçimde çözüleceğini belirtti ve darbe girişimlerini kötülerken “Darbelere karışanların Yunanistan’da yeri yoktur” dedi.

EKONOMİ

Kıbrıs sorununu konu eden Çipras, bulunacak çözümün bütün Kıbrıslıların emniyetini sağlayacak biçimde olması gerektiğini söyledi. Ayrıca Yunanistan’ın sürekli tekrarladığı gibi Türk askerlerinin adadan çekilmelerini talep etti. İki lider, İzmir’de alınan kararların doğrultusunda iki ülkenin işbirliğinde bulunmalarının her iki taraf için de yararlı olacağının altını çizdi. İki ülke arasındaki ekonomik işbirliğinin geliştirilmesi, ayrıca İstanbul-Selanik tren bağlantısının ve İzmir-Selanik deniz bağlantısının gerçekleştirilmesi konularını görüştüler.

israil büyük elçisi urfa için demişti, dedelerimizin toprakları
 // Ömer
derdik ya; ulan reha sen muhabirliğe devam ettikçe bizim KOMŞİ ile barışmamız hayal diye. Ne zaman iki ülke olarak ılımlı bir havaya girse,Hemen arkasından AZ SONRA deyip arkası yarın pembe diziler gibi habire uzatıyordun. düşenin derdinden sömürgeciler değil sömürgecilerin (IMF, ve terör devleti ) sömürdüğü KOMŞİ anlar.IMF anlaşması sonrası terör devleti israilin selanik ve diğer bölgelerde kelepir fiyata gaspettiği yerleri yarın buralar bizim ataların yeri derse şaşırmasın kimse....
22 Eylül 2016 Perşembe 16:27
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler