YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çin'den Suriyeliler'e yardım
Çin'den Suriyeliler'e yardım
23 Ağustos 2012 09:48
Çin'den Suriyeli sığınmacılara yardım...

Çin yönetimi, Ürdün'deki ve Lübnan'daki Suriyeli sığınmacılara 30 milyon yüen (yaklaşık 4,76 milyon dolar) değerinde acil insani yardımda bulunacağını açıkladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Ürdün ve Lübnan'daki sığınmacılar için her biri 15 milyon yüen değerindeki yardım paketinin yakın zamanda teslim edileceği kaydedildi.

Açıklamada Çin'in mart ayında Uluslararası Kızılhaç Komitesi aracılığıyla 2 milyon dolarlık nakit yardımda bulunduğu da bildirildi.

OBAMA VE CAMERON SURİYE'Yİ KONUŞTU

ABD Başkanı Barack Obama, İngiltere Başbakanı David Cameron ile Avrupa'daki ekonomik kriz ve Suriye konularını ele aldığı bir telefon görüşmesi yaptı.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, iki liderin geniş yelpazeyi içeren bir dizi küresel konuda yakın istişarelerinin devamı niteliğindeki görüşmede Obama, Avrupa'daki ekonomik krizle başa çıkmada kararlı eylemler sergilenmesine yönelik güçlü desteğini yineledi.

Obama görüşmede ayrıca, Suriye'deki giderek kötüleşen insani duruma ilişkin kaygılarını ve BM'nin Suriye'ye insani yardım çağrılarına daha fazla ülkenin katkı sağlaması ihtiyacını dile getirdi.

Görüşmede iki lider, uluslararası toplumun Suriye'de yerlerinden edilenlere yardım sağlamasının, Esed rejimine baskı uygulamasının ve Suriye halkının meşru arzularının hayata geçebilmesi için muhalefeti desteklemesinin yolları üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

(AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler