YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Çİn'de vahşet turizmi!
Çin'de bir hayvanat bahçesinde turistlerin iyi vakit geçirmeleri için aç bırakılan kaplanların önüne canlı danalar atılıyor. Sonrası ise vahşet içeren sahneler...
Çİn'de vahşet turizmi!
07 Şubat 2010 / 14:44 Güncelleme: 07 Şubat 2010 / 14:55

Çin’in Sincan bölgesinde yüzlerce Uygur Türkünü katleden Çin, şimdi de hayvan hakları savunucularının tepkisini çekecek bir gösteriyle gündeme geldi. Pekin’de bulunan hayvanat bahçesini yüklü miktarda ücret ödeyerek ziyaret eden turistleri neşelendirmek için Çinliler vahşeti aratmayan bir senaryoyu sahneliyorlar.

 

Sırf turistleri eğlendirmek için yapılan bu vahşi gösteride onlarca kaplanın önüne canlı canlı danalar atılıyor. Kamyonetle getirilen danalar, damperi kaldırılan kamyonetten düştükte sonra can havliyle kaçmaya çalışıyor, ancak aç bırakılan kaplanların hışmından kurtulamıyorlar. Kaplanların kısa bir süre içinde kanlar içinde bıraktığı danayı Çinli görevliler, bir cipin arkasına bağlayıp hayvanat bahçesinden çıkartıyorlar. Kaplanları uzaklaştırmak için sis bombası kullanan görevliler, can çekişen danayı sürüklerken turistler de neşe içinde bu yaşananları fotoğraflıyorlar.

Bu yaşanan vahşet, bir turistin kamerasıyla çektiği görüntüler aracılığıyla bütün dünyaya yayıldı ve yaşanan bu vahşet tüm çıplaklığıyla gözler önüne serildi.

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler