YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CIA muhbirleri yakalandı
CIA muhbirleri yakalandı
15 Haziran 2011 08:41
Amerikalı New York Times, Ladin operasyonunda kullandığı 5 muhbirin Pakistan askeri istihbaratı tarafından yakalandığını yazdı.

Amerikan New York Times gazetesi, CIA'in geçen ay düzenlediği Usame Bin Ladin'in öldürüldüğü operasyon için kullandığı 5 muhbirin, Pakistan askeri istihbaratı tarafından yakaladığını yazdı.

Gazetenin Amerikan yetkililerine dayanarak verdiği habere göre, CIA'in operasyonunu öncesinde istihbarat sağlayan muhbirlerden biri olan Pakistan ordusunda görev yapan binbaşı, Bin Ladin'in saklandığı yeri ziyaret edebilen araçların plakalarını kopyaladı.

Haberde, Pakistan'da tutuklanan bu CIA muhbirlerinin akıbetinin ne olduğunun bilinmediği kaydedildi.          

New York Times, CIA Başkanı Leon Panetta'nın da geçen hafta İslamabad ziyareti sırasında, Pakistan askeri ve istihbarat yetkilileriyle görüşmelerinde muhbirlerin tutuklanması konusunu gündeme getirdiğini yazdı.

Gazeteye göre, bu muhbirlerin tutuklanması, Washington'da bazı kişiler tarafından, ABD ile Pakistan'ın aşırı unsurlarla mücadeledeki önceliklerinin ayrılığının bir başka işareti olarak gösteriliyor.        

ABD'nin Pakistan'da 2 Mayısta düzenlediği operasyonu tamamlanıncaya kadar İslamabad'a bildirmemesi, Pakistan'ı iç ve dış kamuoyu önünde oldukça zor durumda bırakmıştı.  

AA

ajanları hemen bıraksın...
 // ibrtahim çelikoğlu
NATO ordusu o istihbaratları sağlayarak haraket ediyorsa,Afkan,Pakistan'da çok miktarda istihbaratın iş gördüğü muhakkaktır.Kimseyi takip etmezler.Ederlerse,oturdukları yerden takip edebilme gücüne sahipler.Uydu aracılığıda işin içindeyse ABD ve AB'den takip eder ve yer bildirirler.Bize göre tutuklama yanlıştır.Bir saptırmaya,oyuna gelmektir......
15 Haziran 2011 11:26
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler