YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
CIA hakkında skandal iddia: Darbe istenilen ülkelerde...
ABD'li yönetmen Oliver Stone, dün Facebook hesabı üzerinden Ukrayna'daki siyasi krizle ilgili çarpıcı iddialarda bulundu. Stone, CIA'in darbe istenilen ülkelerde karışıklık çıkarttığını, Ukrayna'daki olaylarda da CIA'in parmağı olduğunu söyledi.
CIA hakkında skandal iddia: Darbe istenilen ülkelerde...
02 Ocak 2015 / 07:35 Güncelleme: 02 Ocak 2015 / 12:07

Ukrayna kriziyle ilgili belgesel hazırlayan Stone, projenin bitmesine yakın yaptığı paylaşımda, geçen yıl şubat ayında Kiev'de yaşanan, 59 kişinin öldürüldüğü katliamda CIA'nın parmağı olduğunu iddia etti. Stone, "Ukrayna krizini ve iç savaşını CIA hazırladı. Sorun Putin'in Kırım'ı ilhakı değil, ABD'nin Ukrayna'yı ilhakı" dedi. Ukrayna eski Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç ile yaptığı röportajdan da bahseden Stone, şunları kaydetti: "22 Şubat katliamıyla ilgili bütün detaylar belgeselde yayınlanacak. Aldığım bilgiler bana gösteriyor ki o gün 45 protestocu ve 14 polisi öldürenler Batı yanlısı üçüncü partinin kışkırtıcılarıydı. Tanıkların hepsi bu olayın arkasında CIA'nın parmağı olduğunu söyledi."

Dünya uyanıyor...
 // asımın neslinden
Mısır'ı, Ukrayna'yı kan gölüne çevirenler Ülkemizde amacına ulaşamadı. ASIMIN NESLİ emanete sahip çıkıyor ELHAMDULİLLAH!!!...
02 Ocak 2015 11:42
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler